Haber : Beko Classic Golf'u Kazanan Howell'a Kupayı Mustafa Koç Verdi - Haberler

Haberi Paylaş

Beko Classic Golf'u Kazanan Howell'a Kupayı Mustafa Koç Verdi

Beko Classic Golf'u Kazanan Howell'a Kupayı Mustafa Koç Verdi

Antalya'nın Serik İlçesi'nde düzenlenen PGA Europe Tour'un Türkiye ayağı Beko Classic 2015 Golf Turnuvası'nı, 'profesyoneller' kategorisinde İngiliz David Howell kazandı.

Antalya'nın Serik İlçesi'nde düzenlenen PGA Europe Tour'un Türkiye ayağı Beko Classic 2015 Golf Turnuvası'nı, 'profesyoneller' kategorisinde İngiliz David Howell kazandı. Howell'e kupasını Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç verdi.

Profesyonel Golf Oyuncuları Federasyonu'nun (PGA) Avrupa organizasyonu PGA Europe tarafından her yıl düzenlenen PGA Europe Tour'un Türkiye ayağı PGA Europe Beko Classic 2015 Golf Turnuvası Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki Maxx Royal Montgomerie Golf Kulübü'nde yapıldı. 3 gün süren turnuvada Avrupa ve challenge turnuvalarını kazanmış John Daly, David Howell, James Heath, Benn Barham, Robert Coles, Garrick Porteous, Pontus Widegren, Garry Houston, Raymond Russell, Peter Gustafsson, Simon Wakefield, Chris Gane, Joakim Rask ve Klas Eriksson gibi ünlü oyuncularla amatör golçülerden oluşan 30 takım yarıştı.

Turnuvayı profesyoneller kategorisinde birinciliği İngiliz David Howell elde ederken, amatörlerde ise Robert Hissom, Ahmed Tayeb ve Ian Todd'dan oluşan Beko South Africa takımı birinciliği elde etti.

Turnuvanın birincisi David Howell'e kupasını Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç verdi. Koç, Türkiye'de golf sporunun çok önemli yol kat ettiğini, hem turizm hem de spor gelişimi açısından çok büyük bir fark yarattığını söyledi. Beko Classic Golf Turnuvası'nın da bu gelişime büyük katkı sağladığını vurgulayan Koç, "Batı ülkelerinde yakından takip edilen golf sporunun Türkiye'de de gördüğü ilginin artması ve oyuncuların sayısındaki artış büyük gurur kaynağı oldu" dedi.

PGA Europe CEO'su Ian Randell ise Türkiye'nin golf sporunda büyük etkiler yaratmaya başladığını belirtti. Türkiye'nin golf alanında önümüzdeki yıllarda daha da önemli gelişmelere sahne olacağını aktaran Randell, Beko Classic'in büyüme ve yeni sporcuların teşvik edilmesinde anahtar rol aldığını kaydetti. - Antalya

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Beko Classic Antalya Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title