Bayram Ali Öztürk Hoca Mezarı Başında Anıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Bayram Ali Öztürk Hoca Mezarı Başında Anıldı

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Bayram Ali Öztürk Hoca Mezarı Başında Anıldı

İsmail Ağa Camii'nde sabah namazı sonrası vaaz verirken öldürülen imam Bayram Ali Öztürk Hoca, ölümünün 6.yılında mezarı başında anıldı.

İsmail Ağa Camii'nde sabah namazı sonrası vaaz verirken öldürülen imam Bayram Ali Öztürk Hoca, ölümünün 6. yılında mezarı başında anıldı. Öztürk'ün oğlu Mahmut Öztürk, davanın aydınlatılması ve cinayeti azmettirenlerin bulunmasını istedi.

3 Eylül 2006 tarihinde İsmail Ağa Camii'nde sabah namazı sonrası vaaz verirken öldürülen Bayram Ali Öztürk Hoca, ölümünün 6. yılında Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği'nde bulunan kabri başında anıldı. Kuran-ı Kerim'in okunup, duaların edildiği anma törenine; Bayram Ali Öztürk'ün ailesi ve sevenleri katıldı.

Babasının ölümüyle ilgili sır perdesinin aralanmadığını belirten Mahmut Öztürk, "6. yılı bitirip, 7. yıla giriyoruz. Bu işin uhrevi tarafı çok güzel. Babamız şahadet mertebesine ulaştı. Dünyevi olarak da üzücü tarafları var. Ülkemizde artık bilinmeyen, araştırılmayan faili meçhul kalmadı. Ama nedense bizim davamızla ilgili bir gelişme olmuyor. Üstelik Balyoz ve Ergenekon iddianamelerinde kuvvetli deliller olmasına rağmen. Poyrazköy iddianamesinde cami cinayetlerinde tecrübeli albaylar diye haberler var. Şehit olan hoca efendileri bilen tanıyan insanların ülkemizi yönettiği bir ortamda bu şekilde davasına sahip çıkılmamamsı ve sahipsiz bırakılması biz ailesini üzüyor" dedi.

Öztürk, cinayetin aydınlatılması için yetkililerden yardım istediğini belirtti. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ali Öztürk, Eylül, Politika, Güncel, Haberler

title