Haberler

Başkanın rakibi belediye çalışanına 288 kilometre uzakta görevlendirmeye, yargı 'dur' dedi

Güncelleme:

ANTALYA'nın İbradı ilçesinde son yerel seçimde belediye başkanı Serkan Küçükkuru'ya rakip olan belediyede görevli memur Mustafa Kozanoğlu, kurumlar arası geçici görevlendirme ile 288 kilometre uzaklıktaki Elmalı Belediyesi'ne gönderildi.

ANTALYA'nın İbradı ilçesinde son yerel seçimde belediye başkanı Serkan Küçükkuru'ya rakip olan belediyede görevli memur Mustafa Kozanoğlu, kurumlar arası geçici görevlendirme ile 288 kilometre uzaklıktaki Elmalı Belediyesi'ne gönderildi. Kozanoğlu'nun başvurusu üzerine Antalya Bölge İdare Mahkemesi, yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

İbradı'da 31 Mart 2019'daki Mahalli İdareler Seçimleri'nde CHP'nin adayı mevcut belediye başkanı Serkan Küçükkuru, oyların yüzde 49'unu alarak yeniden başkan seçildi. 1994 yılında göreve başlayan belediye çalışanı memur Mustafa Kozanoğlu, DSP'nin başkan adayı olarak girdiği seçimde, oyların yüzde 1'ini aldı. Kozanoğlu, seçim süreci sonunda belediyedeki görevine iade talebinde bulundu ve 8 Nisan'da işe başladı.

Kozanoğlu'nun işe başlamasının ardından iddiaya göre Başkan Küçükkuru tarafından mobbing uygulanmaya başlandı. 10 Temmuz tarihinde de Kozanoğlu'na, 'kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliği' kapsamında Elmalı ilçesinde görevlendirildiğine yönelik yazı tebliğ edildi. Başkan Serkan Küçükkuru imzalı görevlendirme yazısında gerekçe olarak 'görev gereği' ifadesi yer alırken, Mustafa Kozanoğlu'nun 22 Temmuz'da Elmalı Belediyesi'nde göreve başlaması istendi.

Elmalı Belediyesi'ndeki görevine başlayan Kozanoğlu, kararın iptali için Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak 288 kilometre uzaklıktaki Elmalı'ya gönderilmesinin Anayasa güvencesindeki seçme ve seçilme hakkının kullanılmasına yönelik bir cezalandırma niteliğinde olduğunu belirtti.

Başvuruyu inceleyen Antalya 4. İdare Mahkemesi, görevlendirmede Kozanoğlu'nun muvafakatinin alınmadığı ve görevlendirmede hukuka uygunluk bulunmadığı gerekçesiyle davaya konu olan işlemin iptaline karar verdi. Mahkeme kararının ardından Kozanoğlu, İbradı Belediyesi'ndeki görevine tekrar başladı.

Mustafa Kozanoğlu, 1994 yılında göreve başladığı İbradı Belediyesi'nde işçi ve memur kadrosunda çalıştı ve 2014 yılı sonrasında yazı işleri, fen işleri müdürlüklerinin yanı sıra kısa süreli başkan yardımcılığı görevinde bulundu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Kozanoğlu Elmalı İbradı Memur Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu? Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl?
Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title