Haberler

Bakımevindeki Engelli Çocuklara İşkence İddiası (2)

Abone Ol

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurum avukatı Ahmet Sinan Dilsiz ile röportaj- Gazetelerdeki haberde fotoğrafı bulunan engelli S.K'nın babası Mustafa K. ile röportaj - Bakımevinin avukatı Dilsiz: - "Bakanlığımız tarafından kurumumuz son bir yıldır denetleniyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurum avukatı Ahmet Sinan Dilsiz ile röportaj- Gazetelerdeki haberde fotoğrafı bulunan engelli S.K'nın babası Mustafa K. ile röportaj - Bakımevinin avukatı Dilsiz: - "Bakanlığımız tarafından kurumumuz son bir yıldır denetleniyor. Yapılan denetimler sonucu iddiaların asılsız olduğu görülmüştür" Bursa'da engelli çocuklara işkence yapıldığı iddia edilen bakımevinin avukatı Ahmet Sinan Dilsiz, "Bakanlığımız tarafından kurumumuz son bir yıldır denetleniyor. Yapılan denetimler sonucu iddiaların asılsız olduğu görülmüştür" dedi.Dilsiz, yaptığı açıklamada, bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlerin tamamen asılsız olduğunu savundu.Bu haberler için tekzip çalışması başlatıldığını ifade eden Dilsiz, "Bunları öne süren S.D. isimli kişi daha önce bu kurumda çalışanımızdı. İş vazifesini yerine getirmediği için yollarımızı ayırmak zorunda kalmıştık. Tüm yasal hakları da ödenmiştir. Yine eski çalışanlarımızdan K.B. de 4. İş Mahkemesine başvurarak kurumumuz hakkında şikayetçi olmuştur. Buradan bir sonuç çıkmayınca da diğer kurumlara gitmiştir" diye konuştu.Dilsiz, bu kişinin şikayeti üzerine Bakanlığın olayı ele aldığını dile getirerek, "Bakanlığımız tarafından kurumumuz son bir yıldır denetleniyor. Yapılan denetimler sonucu iddiaların asılsız olduğu görülmüştür. Şayet bu iddialar doğru olsa zaten her ay rutin kontrol ediliyor; şu ana kadar kurumumuz kapatılırdı. Biz de bu eski iki çalışanımız hakkında suç duyurusunda bulunacağız" ifadesini kullandı.Gazetelerdeki haberde fotoğrafı bulunan engelli S.K'nın babası Mustafa K. ise otistik çocukların bakımının çok zor olduğunu söyledi.Bakım merkezinden arandığını belirten Mustafa K. "Kurum çocuğumuzu yatırdığımızda beni arayarak ellerini bağlamak zorunda kaldıklarını söylediler ki haklılar da ama ben kelepçe olayına şahit olmadım. Oğlumun fotoğrafını bu sabah gazetelerde gördüm. Savcılıkta soruşturma sürüyor, kimsenin günahını almak istemiyorum. Çocuğumuzu sık sık ziyaret ediyorduk. Kendisinde şu ana kadar bir darp izi görmedik. Çok ağır iddialar var. Kurum suçlu çıkarsa biz de yasal hakkımızı kullanırız" dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Ahmet Sinan Gazeteler Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

CUMANIN KAZASI OLUR MU? Cuma namazını kaçıran ne olur, kazası nasıl kılınır? İBB 2023 BURSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK, açıklandı mı, yatacak mı? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı sonuçları belli oldu mu? Gelinim Mutfakta Melek kimdir? Gelinim Mutfakta Melek Kural kaç yaşında, nereli? Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati! CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2023: 1 Aralık Cuma mesajları yazılı, resimli, kısa, ayetli! Hayırlı Cumalar mesajları! İstanbul Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title