Haberler
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

Snob Magazi:
Yasemin Şefkatli ve İdo Tatlıses çifti, ikiz bebeklerine babalarının isimlerini koyacak - Ünlü sunucu ve manken Özlem Yıldız, EYT'den emekli oldu. 12 bin TL maaş aldığını belirten Yıldız, parasını hiç harcamadan biriktirdiğini söyledi.


carmedya.com:
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı - Klasik Otomobil Kulübü’nün Mercedes-Benz ana sponsorluğunda geleneksel olarak her yıl düzenlediği Mercedes-Benz Cumhuriyet Rallisi bu yıl 24 Kasım 2023 Cuma günü başladı.


Xinhua News Agency:
Yeni enerjili araçlara yönelik süper şarj istasyonu - Zhuhai Hava Gösterisi Limited Şirketi ve Alman AERO Friedrichshafen tarafından ortaklaşa düzenlenen 2023 Aero Asia fuarı, Zhuhai Uluslararası Hava Gösteri Merkezi'nde başladı.


bbcturkish.com:
'Yüksek kârlı fon vaadiyle dolandırıcılık' davası hakkında neler biliniyor? - Yüksek gerilim hattı direklerinin estetik tasarımlarla daha hoş bir görünüme sahip olabileceği düşünülüyor. Bazı tasarım şirketleri bu konuda çalışmalar yapıyor. İngiltere'de enerji nakil hatlarını işleten bir şirket, tasarımları değiştirmek için bir yarışma düzenledi.


sondakika.com:
Yılan balığı ısırır mı? Yılan balığı nerede yaşar? - Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) düzenlediği 'Kitap Kurdu Yarışması' bu yıl 300 bin gence ulaşmayı hedefliyor. Yarışma, ortaokul öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için düzenleniyor ve bu yıl 6.'sı gerçekleştirilecek. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için açılışı Rami Kütüphanesi'nde yapıldı. Yarışmada öğrenciler, 5 kitap okuduktan sonra 100 soruluk bir sınavda ter dökecekler.


dw.com:
Yunanistan: Sığınmacılar ve yargının bağımsızlığı - Nice kulübü tarafından kadro dışı bırakılan Cezayirli futbolcu Youcef Atal, İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yaptığı paylaşımdan dolayı 'terörizmi meşru gösterme' suçlamasıyla gözaltına alındı. Atal'ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve kısa süre sonra sildiği video nedeniyle Fransa Futbol Federasyonu tarafından da 7 maç men cezası verilmişti.


haberler.com:
Zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor? 2023 kış lastiği uygulaması başlangıç ve bitiş tarihi nedir? - Zonguldak'ta okulların tatil olup olmadığı yönünde bilgiler, gelen son dakika haberleri araştırılıyor. Peki KDZ Ereğli okullar tatil mi? Zonguldak okullar tatil mi oldu?


ankahaber.net:
Zeytinburnu'nda Karaya Oturan Tankerde Mahsur Kalan 12 Kişi Kurtarıldı - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yerel seçimlerde ittifak teklifinde bulundu. Özdağ, "AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım. CHP’nin ziyareti ve size yönelik belirli grupların baskısını bildiğimiz için bu ziyaret öncesinde öyle kapalı kapılar ardında değil bütün Türk Milleti’nin önünde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği ittifakı öneriyoruz" dedi.


shiftdelete.net:
ZTE'nin Nubia markası Red Magic 9 Pro'yu global olarak tanıtacak - ZTE'nin Nubia markasının oyun odaklı modeli Red Magic 9 Pro, global lansmanı için tarih verildi. Çin ile global sürüm arasında herhangi bir farklılık olmayacak.


Magazinkolik.com:
Zerrin Özer, sağlık sorunları nedeniyle Darülaceze'de tedavi görmeye başladı - Yılmaz Güney'in avukatı Bişar Abdi Alınak, hakim Sefa Mutlu'nun ölümüyle sonuçlanan davada Yılmaz Güney'in eyleminin meşru savunma sınırları içerisinde kaldığını belirterek, yeniden yargılama taleplerini kamuoyuna sundu. Ayrıca, olayın aydınlatılabilmesi için Safa Mutlu'nun mezarının açılması gerektiğini vurguladı.


iha.com.tr:
Züccaciye sektörü, rotayı Uzak Doğu'ya çevirdi - Züccaciye sektörü, Uzak Doğu pazarlarına ağırlık vermeye başladı.


dha.com.tr:
Zümrüt Yerebakan, Polat çifti soruşturması kapsamında yakalandı - Zonguldak'ta kuvvetli fırtınada batan 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 7'nci günde de sürüyor. Hava muhalefeti nedeniyle, dalgıçların denizaltındaki çalışmaları durduruldu. Aramaların 7'nci gününde, sabah erken saatlerde, ekipler, batığın bulunduğu alanda yeniden çalışma başlattı. Kayıp denizcilerin yakınlarının endişeli bekleyişi ise sürüyor.


aa.com.tr:
Züccaciyeciler Derneği Başkanı: ABD, Japonya ve Kanada'ya ihracatta odaklanıyoruz - Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz, ihracatta ABD, Japonya ve Kanada'ya yönelik çalışmalarının önemli katkı sağlayacağını belirtti. Öksüz, sektörün en fazla ihracat yaptığı ülkelerin İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa olduğunu söyledi.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title