Haberler
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

sondakika.com:
Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu'nda Kadın Liderliğinin Yükselişi: Serap Ekşi Genel Müdür Olarak Göreve Atandı - Yatırım Uzmanı Mohammad Ali Poursamadi, yatırım dünyasında başarısızlık riskinin yüksek olduğu borsa ve forex gibi piyasalarda amatör küçük yatırımcılar için hayati tavsiyeler sundu. Poursamadi, piyasaların doğasındaki oynaklığa dikkat çekerek yatırımcıların kayıplardan korunabilmesi için stratejik bir yaklaşım benimsemeleri gerektiğini belirtti.


Magazinkolik.com:
Yusuf Yazıcı'nın sevgilisi Melisa Aslı Pamuk, soyadını değiştirdi - Zengin arşiv görüntüleri, dostlarından ve ailesinden röportajların yer alacağı 'Mahzuni' belgeseli, 17 Mayıs Cuma günü 00.15'te izleyici ile buluşacak. Belgeselde, Mahzuni Şerif'in eserlerinden derlemeler ve genç halk müziği sanatçılarının performansları yer alacak. Ayrıca, Mahzuni Şerif'in hayatı ve memleketi hakkında yapılan çekimler de izleyicilerle paylaşılacak. Belgeselin tekrar yayını ise cumartesi günü gerçekleşecek.


bbcturkish.com:
Zelenskiy: Ukrayna'nın kuzey doğusuna yönelik saldırılar artabilir - Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden Panathinaikos'u çalıştıran Fatih Terim'in sözleşmesi, yaşanan kötü sonuçlar ve planların uyuşmaması nedeniyle feshedildi. Terim, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtirken, Panathinaikos ile 26 maça çıkan Terim, 14 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 6 beraberlik elde etmişti.


dha.com.tr:
Zor durumdaki emeklileri hedef alan suç örgütüne 6 ilde operasyon - Zonguldak'ta 49 yaşındaki eski sevgilisi Buket Y.'yi evinin otoparkında 6 bıçak darbesiyle yaralayan ve tutuklu yargılanan Murat Dursun'un duruşmasında ilginç anlar yaşandı. Savunması sırasında "Anam, babam, sizin üzerinize yemin ederim" diyen Dursun'a, mahkeme başkanı, "Benim üzerime yemin etme" diyerek tepki gösterdi.


haberler.com:
ZTK maçı ne zaman oynanacak? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş- Trabzonspor maçı ne zaman? #9917 - Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde eski sevgilisi Buket Y.'yi bıçaklayarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Murat Dursun'un duruşmasında, mahkeme başkanının tepkisiyle gülüşmeler yaşandı. Sanığın tahliyesini talep eden savcıya, mağdur avukatı tepki gösterdi. Duruşma ertelendi ve sanığın tutukluluğu devam etti.


ankahaber.net:
Zübeyde Hanım, Anneler Günü'nde İzmir'de Anıt Kabri Başında Anıldı - Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere verilecek küçük ekipman kredisinin limitini 150 Bin liradan 250 bin liraya, küçükbaş hayvan üreticilerine işlerini büyütmeleri, hayvan sayılarını çoğaltmaları, atıl işletme kapasitelerini üretime kazandırmaları amacıyla verilen kredinin limitini de 400 Bin liradan 600 Bin liraya çıkarılacağını açıkladı.


Xinhua News Agency:
Zhengzhou ve ABD arasında yeni hava kargo rotası açıldı - Yunanistan'da binlerce üniversite öğrencisi, Atina ve Selanik'te Filistin halkıyla dayanışma gösterileri düzenledi. Protestocular, Filistin'e yönelik saldırıların durdurulmasını talep etti.


aa.com.tr:
Zverev, Roma Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon oldu - ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, sektörün küresel durgunluktan etkilendiğini belirterek, bu yıl 6 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Öksüz, ihracatta 8. sırada olan Türkiye'nin ilk 5'e çıkmak için çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, sektörün dünya pazarından şu anda yüzde 2 pay aldığını ve Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'nun ihracat ağırlıklı bölgeler olduğunu belirtti.


iha.com.tr:
Züccaciye Sektöründe 2 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi Oluştu - ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, Antalya'da gerçekleştirilen '13. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları-Marka Zirvesi'nde 120'den fazla yerli ve yabancı satın almacı firmanın, yaklaşık 5 binin üzerinde görüşme yapmasını sağladığını belirtti. Züccaciye sektörü dünyada 8. sırada yer alıyor ve geçtiğimiz yıl 5.8 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. Bu yıl hedef ise 6 milyar dolar ihracat yapmak ve 4 milyar dolar üzerinde dış ticaret fazlası vermek.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title