GAZETELER

GAZETELER

GİT
Türkiye'deki ulusal

gazete manşetleri

. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.

GAZETE BAŞLIKLARI

EMOJI: Yağmur Çizmesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - Türkiye'de tarih denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi İlber Ortaylı... Topkapı Sarayı'nın eski müdürü, pek çok makale ve kitabın yazarı... Yine de son yıllarda Türkiye onu, tarihteki çalışmaları ile değil; cahil sözü ile anıyor.

SONDAKIKA.COM: Kalıcı Makyajda Dipliner Uygulaması - Kalıcı makyaj uygulamaları kadınların hayatını kolaylaştıran bir uygulama haline geldi. Kirpik liftingi, kaş kontürü gibi işlemlerin yanı sıra dipliner ve eyeliner da kalıcı olarak uygulanmakta. Profesyonel ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Demet Tecir, dipliner uygulaması hakkında konuştu.

MILLIYETEMLAK.COM : Yatak Odanıza 5 Yıldızlı Otel Konforu Getirmek Elinizde! - Herkesin hayatını kolaylaştıran bulaşık makinesi, bulaşık yığınlarını yıkama, istifleme ve kurulama gibi dertleri ortadan kaldırıyor. İş yükünü hafifletmenin yanı sıra, bulaşıkları makinede uygun deterjan ile yıkamak en hijyenik temizleme yöntemi olarak kabul ediliyor. Yine de kimi zaman zorunluktan kimi zaman da tercihen, kirli bulaşıkları elde yıkamak gerekebiliyor. Elde bulaşık yıkamak her ne kadar basit bir iş gibi görünse de belirli hijyen koşullarını yerine getirebilmek için dikkat edilmesi gereken belirli hususlar

WISE.TV: Zyxel'in Konaklama Sektörüne Yönelik Çözümleri - Zyxel Satış Öncesi Destek Mühendisi Kerem Kırkıç, Zyxel'in konaklama sektörüne yönelik çözümleri hakkında Wise TVye bilgi verdi.

TEKNOTALK.COM: Yaya Geçitlerinde Geçiş Önceliği Yaya'nın, Ağır Cezalar Kapıda! - Vestel'in Yerli Otomobilinin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı.

ACUNN.COM: Yener Gedik - Mihriban - Yıllardır programlarında şıklığıyla göz dolduran Beyazıt Öztürk, elbisesini göstermek için ayağa kalktı ve esprileriyle herkesi güldürdü.

DW.COMTR: Jedi Dövüş Okulu - Moskova'da hizmet veren dünyanın ilk Jedi dövüş okulu, Star Wars hayranlarının filmlerde gördükleri ışın kılıcı düellolarını canlandırmaya imkan tanıyor.

INTERSINEMA.COM: The Upside Filmi - The Upside filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. The Upside filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

HURRIYET.COM.TR: Yüzde 90 'Hayır' - YÜZÖLÇÜMÜ ve zenginlik bakımından Almanya'nın en büyük eyaleti olan Bavyera'da 9.5 milyon seçmen sabah saat 08.00 sandık başına gitti.

CARMEDYA.COM: Yeni Suzuki Jimny Kasım Ayında Geliyor - CARMEDYA.COM – Suzuki’nin başarılı modellerinden olan Jimny, yeni nesliyle Paris Otomobil Fuarı’nda boy göstermişti.

DAILYMOTION.COM: Yerel Tohumlar Takas Yöntemiyle Yayılıyor - Yeni Gelin, doğuyla batının buluştuğu İstanbul'da filizlenen Bella ile Hazar aşkının Mezopotamya'nın egzotik topraklarına kök salma mücadelesini anlatıyor.

PEMBENAR: Yazın Yıpranan Saçların İçin 7 Öneri - Anne ile bebeğin birlikte gerçekleştirdiği eşsiz ve büyüleyici bir süreç olan doğumda, her ikisinin de sağlığının korunması için doğum yöntemleri özellikle öne çıkarıyor. Op. Dr. Nalan Karacaoğlu, normal doğumun faydaları hakkında bilgi verdi.

ENERJIENSTITUSU.COM: Zorlu Enerji, Katar'da Güneş Santrali İçin Ön Yeterlilik Sürecini Geçti - Zorlu Enerji Elektrik'in lider ortak olarak yer aldığı konsorsiyum Katar Genel Elektrik ve Su Kurumu'nun açtığı Güneş Enerji Santrali (GES) ihalesinde ön yeterlilik sürecini geçti.

DUNYA.COM: Yurtdışında İş Almayı Kolaylaştıran Model! - Zorlu Enerji Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Ali Kındap, JESDER Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendi.

BBCTURKISH.COM: Yüzbinlerce AB Yanlısı İngiliz Yeni Bir Referandum Talebiyle Sokaklara Döküldü - Veliaht Prens Selman, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasından bu yana diplomatik baskı altında.

HABERLER.COM: Zuhal Topal'ın Yapım Şirketinden, Acun Ilıcalı'nın Çalıntı Format İddialarına Yanıt Gecikmedi - Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur karşılaşmasında Bugsaşspor ile eşleşen Trabzonspor, 8 yıllık Türkiye Kupası özlemine bu sezon son vermeyi hedefliyor.

EURONEWS.COM: Yunanistan'da 1 Km Uzunluğunda Dev Örümcek Ağı - Yunanistan'da 1 km uzunluğunda dev örümcek ağı.

SKORER: Ziya Doğan İsyan Etti! 'Çok Komik...' - Ünlü teknik adam Arsene Wenger, futbola ara verdiğini ve bırakmadığını aktarıp, Her yerde çalışabilirim, kendi köyümde bile. dedi.

IHA.COM.TR: Zübeyde Hanım Nikah Salonu'nda İlk "Evet" - Zula Süper Lig ve Zula International Cup'ı kazanan Galatasaray Espor Takımı, Bursaspor maçı öncesinde sarı-kırmızılı taraftarların önüne çıktı.

AA.COM.TR: Zubizu'da Kazanan, N11.com'da Harcıyor - ZUBİZU, üyelerine 4 Kasım'a kadar yapacakları alışverişler üzerinden n11.com'da kullanabilecekleri indirim kuponu veriyor.

DHA.COM.TR: Ztk 4. Eleme Turu Kuraları Çekildi - ZONGULDAK'ta, zabıta görevlileri pazar yerinde köylülerin sattığı kültür mantarı dışındaki tüm mantarları toplayarak imha etti.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.