Haberler
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

sondakika.com:
Ünlü Psikoterapist Uzm. Dr. Timur Harzadın: "Psikolojik Eğitim Desteği ile Topluma Nefes Aldırmak En Büyük Değişim" - Ünlü Psikoterapist Uzm. Dr. Timur Harzadın, Türkiye'de Psikolojik Sağlığı Güçlendirme Projesi ile ülkenin tüm kurumlarında stres yönetimi ve başa çıkma yollarını yaymayı hedeflediğini belirtti.


Magazinkolik.com:
Yavuz Bingöl, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali'nde sahne alacak - Yasemin Sakallıoğlu, sezonun son oyununda izleyicileriyle birlikte meditasyon seansı yaptı ve seyircisine yaz turnesinin müjdesini verdi.


bbcturkish.com:
Zelenskiy: Ukrayna'nın kuzey doğusuna yönelik saldırılar artabilir - Zayıflama ilaçları milyonlarca kişinin kilo vermesine yardımcı oldu.


ankahaber.net:
Zafer Partisi Sözcüsü: Sokak hayvanlarıyla ilgili sorunun kaynağı ilgisizlik - Ziraat Türkiye Kupası final maçında Beşiktaş, Trabzonspor'u 3-2 yenerek şampiyon oldu. Rachid Ghezzal, Salih Uçan ve Al Musrati'nin golleriyle Beşiktaş, kupayı 11. kez müzesine götürdü. Trabzonspor'un golleri ise Paul Onuachu ve Nicolas Pepe'den geldi.


dha.com.tr:
Yaşça büyük eşini 'annesi' olarak tanıtıp, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunmuş - Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Meclis'e gelmesi beklenen başıboş köpeklerle ilgili yasal düzenleme hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erbakan "Cenabıallah'ın verdiği bir canı ancak Cenabıallah alabilir. O bir insan da olsa, hayvan da olsa böyledir. Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına kesinlikle Yeniden Refah Partisi olarak karşıyız. Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır. İnsani bir davranış da değil" dedi.


haberler.com:
ZTK maçı ne zaman oynanacak? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş- Trabzonspor maçı ne zaman? #9917 - Zorlu Enerji, İsrail'deki Ezotech Electric Ltd., Solad Energy Ltd. ve Adnit Real Estate Ltd. şirketlerindeki hisselerini satmak için harekete geçti. Şirket, bu üç şirketin hisse alım sözleşmelerini imzaladı. Zorlu Enerji CEO'su Sinan Ak, karbonsuzlaşma taahhütleri kapsamında yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve elektrifikasyon odaklı dönüşümde öncü bir şirket olmayı amaçladıklarını belirtti.


Xinhua News Agency:
Zardari: Taiwan, Çin'in bir parçasıdır - Yunanistan Dışişleri Bakanı George Gerapetritis, uluslararası toplumu İsrail-Filistin çatışmasını sonlandırmak üzere iki devletli çözüme destek vermeye çağırdı. Gerapetritis, Mısırlı mevkidaşıyla gerçekleştirdiği görüşmede çatışmalara son vermek, rehinelerin salıverilmesini sağlamak ve insani yardımların Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine engelsiz şekilde ulaşmasını güvence altına almak üzere ortak çabaların artırılması çağrısında bulundu.


iha.com.tr:
Züccaciye Sektöründe 2 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi Oluştu - ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, Antalya'da gerçekleştirilen '13. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları-Marka Zirvesi'nde 120'den fazla yerli ve yabancı satın almacı firmanın, yaklaşık 5 binin üzerinde görüşme yapmasını sağladığını belirtti. Züccaciye sektörü dünyada 8. sırada yer alıyor ve geçtiğimiz yıl 5.8 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. Bu yıl hedef ise 6 milyar dolar ihracat yapmak ve 4 milyar dolar üzerinde dış ticaret fazlası vermek.


aa.com.tr:
Zverev, Roma Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon oldu - ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, sektörün küresel durgunluktan etkilendiğini belirterek, bu yıl 6 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Öksüz, ihracatta 8. sırada olan Türkiye'nin ilk 5'e çıkmak için çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca, sektörün dünya pazarından şu anda yüzde 2 pay aldığını ve Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'nun ihracat ağırlıklı bölgeler olduğunu belirtti.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title