Haberler
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

Snob Magazi:
Yasemin Şefkatli ve İdo Tatlıses çifti, ikiz bebeklerine babalarının isimlerini koyacak - Ünlü sunucu ve manken Özlem Yıldız, EYT'den emekli oldu. 12 bin TL maaş aldığını belirten Yıldız, parasını hiç harcamadan biriktirdiğini söyledi.


carmedya.com:
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı - Klasik Otomobil Kulübü’nün Mercedes-Benz ana sponsorluğunda geleneksel olarak her yıl düzenlediği Mercedes-Benz Cumhuriyet Rallisi bu yıl 24 Kasım 2023 Cuma günü başladı.


dw.com:
Yunanistan: Sığınmacılar ve yargının bağımsızlığı - Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde kaydedildiği Ekim ayının ardından, El Nino etkisini daha da artıracak.


sondakika.com:
Yılan balığı ısırır mı? Yılan balığı nerede yaşar? - Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) düzenlediği 'Kitap Kurdu Yarışması' bu yıl 300 bin gence ulaşmayı hedefliyor. Yarışma, ortaokul öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için düzenleniyor ve bu yıl 6.'sı gerçekleştirilecek. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için açılışı Rami Kütüphanesi'nde yapıldı. Yarışmada öğrenciler, 5 kitap okuduktan sonra 100 soruluk bir sınavda ter dökecekler.


Xinhua News Agency:
Yeni enerjili araçlara yönelik süper şarj istasyonu - Zhuhai Hava Gösterisi Limited Şirketi ve Alman AERO Friedrichshafen tarafından ortaklaşa düzenlenen 2023 Aero Asia fuarı, Zhuhai Uluslararası Hava Gösteri Merkezi'nde başladı.


Magazinkolik.com:
Zerrin Özer, sağlık sorunları nedeniyle Darülaceze'de tedavi görmeye başladı - Yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt'un üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık'ın kaleme aldığı, Tims&B Productions imzalı, 20 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00'de 11. bölümüyle Fox TV'de...


shiftdelete.net:
ZTE'nin Nubia markası Red Magic 9 Pro'yu global olarak tanıtacak - ZTE'nin Nubia markasının oyun odaklı modeli Red Magic 9 Pro, global lansmanı için tarih verildi. Çin ile global sürüm arasında herhangi bir farklılık olmayacak.


bbcturkish.com:
'Yüksek kârlı fon vaadiyle dolandırıcılık' davası hakkında neler biliniyor? - Yüksek gerilim hattı direklerinin estetik tasarımlarla daha hoş bir görünüme sahip olabileceği düşünülüyor. Bazı tasarım şirketleri bu konuda çalışmalar yapıyor. İngiltere'de enerji nakil hatlarını işleten bir şirket, tasarımları değiştirmek için bir yarışma düzenledi.


ankahaber.net:
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Ekimde Yüzde 57,25 Arttı - Yozgat'ta havaların soğumasıyla birlikte lastikçilerde yoğunluk oluşmaya başladı. Sürücüler, sabah ve akşam saatlerinde buzlanma olması nedeniyle yazlık lastiklerini kışlıklarla değiştiriyor. Lastikçiler randevu sistemini devreye sokarak değişimde sorun yaşanmamasını sağlıyor. Kış lastiği değişim fiyatları ise geçen yıla oranla yüzde 100'ün üzerinde arttı.


aa.com.tr:
Züccaciyeciler Derneği Başkanı: ABD, Japonya ve Kanada'ya ihracatta odaklanıyoruz - Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz, ihracatta ABD, Japonya ve Kanada'ya yönelik çalışmalarının önemli katkı sağlayacağını belirtti. Öksüz, sektörün en fazla ihracat yaptığı ülkelerin İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa olduğunu söyledi.


haberler.com:
Zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor? 2023 kış lastiği uygulaması başlangıç ve bitiş tarihi nedir? - Zonguldak'ta rüzgarın etkisiyle sürüklenen kuru yük gemisi karaya çarparak ikiye bölünürken, kıyı şeridindeki dükkanlar ve parklar sular altında kaldı. Ekipler gemideki mürettebatı tahliye etmeye çalışıyor.


dha.com.tr:
Zümrüt Yerebakan, Polat çifti soruşturması kapsamında yakalandı - Zonguldak'taki Karadeniz Ereğli K2 Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda su seviyesinin yükselmesi nedeniyle hükümlülerin başka infaz kurumlarına nakledildiği duyuruldu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle cezaevinde barındırılan hükümlülerin güvenlik nedeniyle yakın kurumlara nakledildiğini belirtti.


iha.com.tr:
Züccaciye sektörü, rotayı Uzak Doğu'ya çevirdi - Züccaciye sektörü, Uzak Doğu pazarlarına ağırlık vermeye başladı.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title