Haberler
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

dha.com.tr:
Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'nin seçim ofisini ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile karşılaştı. Bakan Tunç'un "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem" çıkışına Posbıyık "Yok, biz yerimizdeyiz" karşılığını verdi. Posbıyık ayrıca AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'i de başkan yardımcısı yapacağını söyledi.


Xinhua News Agency:
Yunnan'daki Daweishan Dağı'ndan muhteşem manzaralar - Yunanistan'ın başkenti Atina'nın merkezinde toplanan binlerce çiftçi, artan üretim maliyetlerine karşı Salı günü bir protesto düzenleyerek işlerini sürdürebilmek için daha fazla devlet yardımı talep etti.


sondakika.com:
Yeni yüzyıla Kocaeli imzası - Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzay misyonunu tamamlayıp dünyaya döndükten sonra ilk söyleşini Konya Bilim Merkezi'nde gençlerle gerçekleştirdi.


bbcturkish.com:
Yunanistan, eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks ülke oldu - Yunanistan, kilisenin tepkisine karşın eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunuklu ülke oldu. Eşcinsel çiftlerin çocuk evlat edinmelerine de izin verilecek.


shiftdelete.net:
ZTE Libero Flip: Özellikleri ve Fiyatı - ZTE, katlanabilir modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. ZTE Libero Flip modeli, Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi, 6.9 inç iç ekran, 1.43 inç kapak ekranı, 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı, 50 MP + 2 MP arka kamera, 16 MP ön kamera, 4310 mAh batarya ve 420 dolar fiyatıyla dikkat çekiyor.


Magazinkolik.com:
Zeliha Sunal, Atık Malzemelerden Oluşan Koleksiyonuyla Çevre Farkındalığı Yaratıyor - Yılmaz Morgül, eski öğretmeni ile birlikte tekerlekli sandalye verip çocuklara oyuncak dağıttı. Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla yapılan yardım töreninde, iki engelliye akülü tekerlekli sandalye verildi. Ayrıca, çocuklara oyuncaklar ve örgü kıyafetler hediye edildi.


ankahaber.net:
Yurttaşlar, zamlardan dert yanıyor - Zeynep Özyağcılar'ın yazdığı ve oynadığı En Güzel Parçam 2042 oyunu, Gaziemirli seyirciden tam not aldı. Oyunda yapay zeka ile insanın aşkı ve toplumun kadınlara yüklediği roller ele alınıyor.


aa.com.tr:
Zorunlu trafik sigortasında yeni uygulama yarın başlıyor - Zorunlu trafik sigortasında riskli basamaklarda yer alan sürücülerin poliçe sorununa çözüm için geliştirilen "Sigorta Aracıları Teklif Platformu" yarından itibaren uygulanmaya başlanacak. Uygulamayla sürücülerin kısa sürede poliçeye ulaşması hedeflenirken teklif vermeyen şirketlerin tespiti kolaylaşacak.


haberler.com:
Zuhal Topal'la Yemekteyiz Ayşe Yıldız kimdir? 20 Şubat Yemekteyiz 'Ayşe' kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Kaç puan aldı? - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'nin seçim ofisini ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile karşılaştı. Bakan Tunç'un "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem" çıkışına Posbıyık "Yok, biz yerimizdeyiz" karşılığını verdi. Posbıyık ayrıca AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'i de başkan yardımcısı yapacağını söyledi.


iha.com.tr:
Zumba All-Star Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu - Zor coğrafi şartlarda arazi araçlarının dahi girmediği yerlere, ESKİ'nin kar kaplanları girerek altyapı çalışması yürütüyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kırsalda adeta komandolar gibi karlı dağları aşarak altyapı çalışması ve arıza giderme hizmeti veriyor. Ekipler, Aşkale İlçesi Sarıbaba, Yeni, Bahçelievler, Çarşı, Dereköy ve Şafak Mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı arıza giderme çalışmalarını tamamlandı.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title