Haberler

Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın açılacağı tarih belli oldu

Güncelleme:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbulluların uzun zamandır beklediği Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın 22 Ocak pazar günü açılacağını duyurdu. Yolculuğun 24 dakika süreceği metro hattının açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nda incelemelerde bulundu. Bakan Adil Karaismailoğlu, daha sonra Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın açılacağı tarihi açıkladı.

22 OCAK'TA AÇILACAK

Bakan Karaismailoğlu, "Kağıthane - İstanbul Havalimanı metro hattımızı, 9 gün sonra 22 Ocak 2023 pazar günü Sayın Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleri ile hizmete açıyoruz. Başta İstanbulluların olmak üzere ve dünyanın hizmetine sunuyoruz. İstanbul ile dev bir eseri ve muhteşem bir hizmeti daha buluşturmanın mutluluğu ve gururu içindeyiz." diye konuştu.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın açılacağı tarih belli oldu

"YAKLAŞIK 96 KM'LİK 6 HATTA İSTANBUL İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Toplamda 6 hatta çalışıldığını aktaran Bakan Karaismailoğlu, "Dünyanın en teknojik ve modern kent içi raylı sistem projelerini bir bir hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 96 km'lik 6 hatta İstanbul için çalışıyoruz. Bu hatlar; Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro hattı yanı sıra; Bakırköy (İDO)-Bahçelievler-Güngören- Bağcılar Kirazlı Metro hattı, Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metro hattı, Başakşehir-Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir Metro Hattı, Kazlıçeşme – Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi ve Altunizade – Ferah Mahallesi- Çamlıca Camii – Bosna Bulvarı Metro Hattı projeleridir. Bu hatlarımızı tamamlayarak, 284,3 kilometre olan İstanbul'un raylı sistem ağını 380,2 kilometreye yükselteceğiz." dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul Havalimanı Kağıthane İstanbul Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title