Haberler

Bakan Ergün: Ben Gördüm Hac Ortamında Buna Karar Verdiler

Meclis'e başörtüsüyle giren vekillerin hac farizasını yerine getirdikleri sırada yanlarında bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Bundan sonraki hayatlarını örtülü bir şekilde geçirme kararını hacda vermişlerdi."

Meclis'e başörtüsüyle giren vekillerin hac farizasını yerine getirdikleri sırada yanlarında bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Bundan sonraki hayatlarını örtülü bir şekilde geçirme kararını hacda vermişlerdi. Ben de arkadaşlarımın hac ortamında buna karar verdiklerini gördüm. Zaten hac boyunca örtülüydüler" açıklaması yaptı.

Tarihe geçen adıma isimlerini yazdıran AK Partili vekiller Sevde Beyazıt Kaçar, Nurcan Dalbudak, Gönül Şahkulubey ve Gülay Samancı'nın hac farizasını yerine getirdikleri sırada yanlarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün de bulunuyordu.

Samanyolu Haber TV'ye açıklamalarda bulunan Bakan Ergün, vekillerin başlarını örtme kararını nasıl aldıklarını anlattı. Başörtüsüyle Meclis'e giren vekillerle ilgili dikkat çekici bir ayrıntıyı anlatan Bakan Ergün, şunları kaydetti:

"Ben de arkadaşlarımın hac ortamında buna karar verdiklerini gördüm. Zaten hac boyunca örtülüydüler. Bundan sonraki hayatlarını da örtülü bir şekilde geçirme kararını hacda vermişlerdi. O kararı verdikten sonra artık ona saygı duymak icap eder. O manevi ortamda onların bu ortamdan çok etkilendiklerini ve gerçekten bu kararı orada verdiklerini, bundan sonraki hayatlarını böyle geçirmek istediklerini orada ben görmüştüm.

Türkiye'nin çok değiştiğini, artık Türkiye'de parlamento da dahil olmak üzere, geçmişte yaşanan olayların yaşanmayacağını, herkesin bu hususta daha iyi bir noktaya geldiğini, bunu parlamentoda 11 yıl boyuncaki gelişmelerde gördüğümüzü orada konuştuk."

Kaynak: ANKA / Güncel

Sevde Beyazıt Kaçar Nurcan Dalbudak Nihat Ergün Hac Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title