Haberler

Iğdır'da lise öğrencileri, Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü dolayısıyla şiir ve dans gecesi düzenledi

Güncelleme:

Iğdır'da bulunan 125. Yıl Anadolu Lisesi, Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıl dönümü dolayısıyla Har-ı Bülbül Şiir ve Dans Gecesi düzenledi. Etkinlikte, Azerbaycan edebiyatından seçilmiş şairlerin şiirleri okundu ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Har-ı Bülbül çiçeği ise Karabağ Zaferi'nin sembolü olarak kullanıldı.

Iğdır'da lise öğrencileri, Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü dolayısıyla şiir ve dans gecesi düzenledi.

125. Yıl Anadolu Lisesi tarafından, Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıl dönümü nedeniyle Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda, Har-ı Bülbül Şiir ve Dans Gecesi etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, Azerbaycan'ın Karabağ'ı Ermenistan işgalinden kurtarmasıyla gündeme gelen, hasret ve ayrılık sembolü olan, Karabağ Zaferi'nden sonra şehitlerin sembolü olarak da görülen Har-ı Bülbül çiçeği tematik olarak kullanıldı.

Öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı etkinlikte, Azerbaycan edebiyatından seçilmiş Mikail Müşfik, Ahmet Cevat, Bahtiyar Vahapzade, Zelimhan Yakup, Şehriyar, Halil Rıza Ulutürk ve Fuzuli gibi şairlerin şiirleri okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı.

Öğretmenlerden Yelda Türkeli, etkinlikte yaptığı konuşmada, çok özel bir çiçekle Karabağ sevdasını özdeşleştirdiklerini ve duygusal bir akşam geçirdiklerini söyledi.

Matematik öğretmeni Ali Çevik de etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, "Har-ı Bülbül vatana olan özlemin, Karabağ'ın özgürlüğünün bir simgesidir. Karabağ ve Şuşa'ya özgü bir çiçek türü olan Har-ı Bülbül, Karabağ Zaferi'nin, Karabağ gururunun yaşandığı zamanda yeniden doğmuş, dünyaya gözlerini açmış bir bebek gibi orada açtı ve Karabağ Zaferi'nin bir sembolü oldu. Bu gece vatana olan hasreti, sevgiliye ve aşka olan hasreti anlatmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Azerbaycan Iğdır Edebiyat Kültür Güncel Haberler

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

MasterChef Şenay kimdir? 2024 MasterChef Şenay Salam kaç yaşında, nereli? MasterChef Sevdet kimdir? 2024 MasterChef Sevdet kaç yaşında, nereli? MasterChef Bartu kimdir? 2024 MasterChef Bartu Ergün kaç yaşında, nereli? EURO 2024 kupası altın mı, neyden yapılmış, değeri ne kadar? EURO 2024 kupası kaç kilo, gümüş mü? 16 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 16 Temmuz burç yorumları nedir? 13-14 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13-14 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13-14 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 13-14 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 13-14 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13-14 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 13-14 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Temmuz AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Temmuz Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA-İNGİLTERE CANLI izle! (4K) TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki
Erdoğan'dan 3. Dünya Savaşı yorumu: Risk görmüyorum, görmek de istemiyorum

Erdoğan'dan 3. Dünya Savaşı yorumu: Risk görmüyorum, görmek de istemiyorum

title