Haberler

Ayvalık Belediyesi Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirildi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi Aralık Ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer başkanlığında saat 10.00'da Orhan Peker Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen toplantıya meclis üyeleri Aydın Derinova ve Arif Tünek mazeretleri nedeniyle katılamadı.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Olağanüstü bir durum söz konusu olmazsa 2017 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Çok hareketli bir yıl geçirdik. Ancak 2018'den çok şey bekliyorum. Ülkemiz için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. Zorlu dönemleri en iyi şekilde umarız el birliği aşarız. Ayvalık her zaman siyasi dönemleri medeni şekilde geçirmiştir. Umarız böyle devam eder. Muhalefetin olmadığı yerde demokrasi olmaz. Buradan çıktıktan sonra hepimiz dostuz. Burada herkes seçildiği bölgeye hizmet için gönüllü. Aslında hepimizin görevi aynıdır. Siyasi kesim gözetmeksizin tüm meclisimize çevreye duyarlılık konusunda teşekkür ediyorum. Sit alanlarımız, tabiat parkımızın zeytinlik alanlarımızın konusunda hep birlikte hareket ettik ve kararları oy birliği ile karar aldık. Altınova'mızdaki sizin de bildiğiniz gibi şu an gündemde cezaevi olması için çalışmalar var. Biz bu çalışmalar başlamadan önce eğitim yuvası olması için hep birlikte kararlar aldık. Altınova halkının kendi parasıyla yaptırdığı bu binanın eğitim yuvası olması için, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Adalet Bakanımız ve Valimize topladığımız imzaları gönderdik. Süreci takip ediyoruz." dedi.

Ayvalık Altınova Mevkinde son dönemler maden arama ve çıkarılmasına ilişkin girişimler hakkında konuşan Başkan Gençer, "Altınova'da deniz içinde maden arama yetkili konusunda görüştük. Kesinlikle uygun görmediğimizi kendilerine ilettik. Önümüzdeki süreçte ÇED raporu için 11 müdürlük ve bakanlık onay almaları gerekiyor. Firma, kumu yüzen bir gemiyle alacaklarını mıknatısla alacaklarını, kumun daha iyi olacağını savundu. En kötü taraflarından biri de süresi de açık. Yaptığımız araştırmalar sonucu bu işlerimin deniz canlılarını yaşamını bitireceğini düşünüyorum. Ön bilgiye ve araştırmalarımıza göre çok sıkıntılar yaşanacak. Burada büyük bir eko sistem var insanlar ve deniz canlılarına da büyük zarar olacağını düşünüyoruz. Küçük bir değişiklik denizde tüm yaşamı etkileyebiliyor. Firma ÇED raporu sürecinde halk toplantısı yapmak zorunda. Tüm belediye meclisi olarak tüm bilimsel verilerle orada bulunacağız. Herkesten Katılımlarınızı rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çevreye karşı bilinçli olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Gençer, çevre temizliği konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını sigara izmaritinin ve küçük ambalajların çöp olarak görülmediğini anlattı. Bu konuda gençlerden ümidinin olduğunu ve ancak herkesten duyarlı olmasını istedi. Çevre temizliği konusunda Ayvalık Kent Konseyi ile beraber sosyal sorumluk projeleri geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. İmardan yeni gelen konuların İmar Komisyonuna gönderme kararı oy birliği ile meclis son buldu. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Rahmi Gençer Balıkesir Altınova Ayvalık Politika Güncel Haberler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title