Haberi Paylaş

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı

Güncel Haberler

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanında da güvenlik önlemleri üst seviyeye yükseltildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanında da güvenlik önlemleri üst seviyeye yükseltildi.

Atatürk Havalimanında yaşanan terör saldırısı sonrası İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda da güvenlik önlemleri artırıldı.

Havalimana giriş bölümüne gelen özel araçlar, güvenlik kuvvetlerince durdurularak detaylı aramadan geçirildi. Yurt içi ve yurt dışı hatlar bölümlerine de gelen yolcular, x-ray ve üst aramaları titizlikle gerçekleştirilip kimlik kontrolleri yapılarak terminale alındı.

Bazı uçaklar, İzmir'e yönlendirildi

Bu arada, Atatürk Havalimanı'nın uçuşlara kapatılması nedeniyle bazı uçaklar çevre havalimanlarına yönlendirildi.

Amsterdam, Paris, Düsseldorf, Madrid, Zagrep, Saraybosna, Hamburg, Üsküp, Venedik ve Telaviv'den İstanbul'a giden uçaklar, Adnan Menderes Havalimanına indi. Uçaktan inen yolcular, İzmir'e geldikleri için şaşkınlık yaşadıklarını belirterek, olayın terör saldırısından kaynaklandığını öğrendiklerinde üzüldüklerini aktardı.

Yerli ve yabancı turistler, terör saldırısını lanetlerken, "Çok kötü bir şey, ölen ve yaralananların olduğunu duyduk, çok üzüldük." ifadelerini kullandı.

Yolculardan Sanem Çelik, Düsseldorf'tan İstanbul aktarmalı Samsun'a gideceklerini fakat yaşanan olay nedeniyle İzmir'e geldiklerini söyledi. Kentte bu gece konaklayacaklarını anlatan Çelik, yarın Samsun'a gideceklerini ifade etti.

Yolcuların kentteki otellerde konaklatılacağı ve yarın İstanbul'a götürülecekleri öğrenildi.

Kaynak: AA / Güncel

Adnan Menderes Havalimanı Sanem Çelik Düsseldorf İzmir Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title