Haberler

Artvin'de Çocuklar Camide Bir Araya Geldi

Artvin İl Müftülüğü ve Artvin İdealist Çocuklar Kulübü tarafından "Cami Çocuk Buluşması" programı gerçekleşti.

Artvin İl Müftülüğü ve Artvin İdealist Çocuklar Kulübü tarafından "Cami Çocuk Buluşması" programı gerçekleşti.

Artvin merkez Caminde düzenlenen etkinliğe Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Müftüsü Kemal Uçkun, İl Defterdarı İbrahim Bayraktar, Sağlık İl Müdürü Abdullah Güleç, din görevlileri, yaz kur'an kursu öğrencileri ve aileleri katıldı.

Program kapsamında il ve ilçeler arası Temel Dini Bilgiler Yarışması, yaz kurslarında cami hocalarınca verilen eğitimlerde çocuklar Kur'an okuma, vaiz, hutbe, kaside, şiir gibi çeşitli etkinlilerle katılımcılara manevi program sundular.

İl Müftüsü Kemal Uçkun, yaptığı açılış konuşmasında, çocukların yaz kursları boyunca öğrendiklerini uygulamalı olarak sundukları programı İdealist Çocuk Kulübü ile birlikte düzenlediklerini söyledi. Uçkun, "İdealist demek inancı uğrunda, davası uğrunda bir fedakarlık yapabilen demektir. Bugünde en ucra köşesinde bulunan ama burada bir program vardır diyerek uzaktan gelip şu programa katılan bir fedakarlıkta bulunmuş demektir. Vaaz etmede, hutbe okumada, Kur'an okumada ve dua eden arkadaşlarımız birer fedakarlık yapmış demektir. Yani idealist çocuklarımıza bu vazifeleri vereceğiz" dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise, programdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Doğanay, "Sizler gerçekten hem kendinizin hem ailenizin hem mahallenizin hem ilçenizi hem ilinizin hem ülkenizin geleceğisiniz. Sizleri böyle görmek beni gerçekten çok memnun etti. Ülkemizin istikbaline ait hiçbir tereddüt kalmıyor sizleri böyle gördüğümüz müddetçe. Cenabı Allah sizlerin sayısını artırsın" ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 2 saat süren programın sonunda yaz boyunca camilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından bisiklet, tablet ve scoteer gibi çeşitli hediyeler verildi. - ARTVİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Bayraktar Mehmet Kocatepe Ömer Doğanay Artvin Güncel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title