Haberler

Antalya'da Yabancı Uyruklu 3 Kişinin Kaybolması

Abone Ol

Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Cevheroğlu: "Kaybolan turistlerin sağ olduklarını düşünüyoruz.

Kemer ilçesinde Likya Yolu yürüyüşü sırasında kaybolan kaybolan bir İngiliz ve iki Hollanda vatandaşını arama çalışmaları sırasında bir kişinin 112 çağrı merkezini arayarak "Arama helikopterini gördük ama o bizi görmedi" bilgisi verdiği belirtildi.

Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göynük Mahallesi Likya Yolu'nda doğa yürüyüşü yapan bir İngiliz ve iki Hollanda vatandaşının arama çalışmaları sırasında, saat 11.38'de 112 Acil Çağrı Servisi'ni arayan bir kişinin "Arama helikopteri gördük ama o bizi görmedi" şeklinde bilgi verdiğini, bilgi verenin kaybolanlardan biri olduğunu düşündüklerini söyledi.

Telefon eden şahıs ile daha önce kaybolduklarını 112 Acil Çağrı Servisi'ne bildirim yapan kişinin aynı ses tonuna sahip olduğunu belirten Cevheroğlu, "Bu nedenle kaybolan turistlerin sağ olduklarını düşünüyoruz. Helikopter, bildirim yapılmadan 10 dakika önce geçtiği koordinatlarda yeniden arama yaptı. Antalya Valisi Muammer Türker'in talimatıyla ikinci helikopter de arama çalışmalarına katıldı" diye konuştu.

Cevheroğlu, arazide arama yapan İlçe Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesinin arama kurtarma ekiplerinin de belirlenen koordinatlara yönlendirildiğini aktararak, çok ciddi bir şekilde arama alanını daralttıklarını ifade etti.

Arama çalışmaları 24 saat devam ediyor

Arazinin çok dik, çalılık ve kayalık bir alan olduğuna dikkati çeken Cevheroğlu, toprak olan kısımların da Antalya'ya yağan yağmur nedeniyle yumuşamış durumda olduğunu hatırlattı.

Cevheroğlu, çalışmaların hiçbir şekilde durmadığının altını çizerek, "Günün ışımasıyla arama çalışmalarına katılan sayısını artırıyor, gece de azaltıyoruz. Ancak, arama çalışmaları sürekli devam ediyor. Gençleri bulana kadar çalışmalar devam edecek" dedi.

Vali Türker'in talebiyle 31 kişilik Jandarma Özel Arama Kurtarma Timinin de Antalya'ya geldiğini belirten Cevheroğlu, bunların da yarın sabahtan itibaren çalışmalara katılacaklarını söyledi.

Likya Yolu'na dikkat

Cevheroğlu, Hollanda ve İngiliz Konsoloslukları ile sürekli iletişim halinde olduklarını ifade ederek, Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığı'nın da kendileri vasıtasıyla konuyu takip ettiğini belirtti.

Dünyanın en uzun ve zor yollarından biri olan Likya Yolu'nda yürümek isteyenlerin profesyonel destek almasının şart olduğunu vurgulayan Cevheroğlu, yerli ve yabancı tüm turist ve vatandaşların buna dikkat etmesi gerektiğini kaydetti. - Antalya

Kaynak: AA / Güncel

Serdar Cevheroğlu Antalya Likya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı?
title