Haberi Paylaş
Altın Portakal'da 'İyi Biri' Gala Yaptı

Altın Portakal'da 'İyi Biri' Gala Yaptı

Güncel Haberler

– BU Yıl 51'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ayhan Sonyürek'in yönetmenliğini yaptığı 'İyi Biri' filmi gala yaptı.

– BU Yıl 51'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ayhan Sonyürek'in yönetmenliğini yaptığı 'İyi Biri' filmi gala yaptı.

Galanın ardından film ekibinin katılımıyla yapılan söyleşi filmin müziklerine imza atan Ahmet Arslan'ın kısa bir dinletisiyle başladı. Ardından filmin yönetmeni Sonyürek, festivalin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' kategorisinde yer alan 9 filmden 15 ismin imzasının bulunduğu sansüre karşı bildiriyi okudu. Oyuncu kadrosunda Cengiz Bozkurt, Macit Sonkan, Mustafa Alabora, Asuman Çakır, Devrim Atmaca, Tulga Serim'in yer aldığı filmiyle 6 yıl aradan sonra yeniden sinemaya dönen Sonyürek, verdiği uzun arayı "Filmin olgunlaşması gerekiyordu" diyerek özetledi.

KÜFÜR HAYATIN İÇİNDE OLAN BİRŞEY

Bir izleyicinin filmde, festivalini diğer yarışma filmlerine kıyasla küfrün daha az olduğunu belirterek "Türk filmlerinde niçin bu kadar küfür revaçta?" diye sordu. Soruya cevap veren Mustafa Alabora, "Küfür insanı rahatsız eden bir şey ama hayatın içinde olan bir şey. Sinemada da hayatı gösterdiğine göre rahatsız olmamaya çalışın" diye yanıtladı. Filmde Mızrap karakterini canlandıran Cengiz Bozkurt bir soru üzerine rol arkadaşı 'Karakız' isimli köpeğin filme çok şey kattığını söyledi. Karakız'ın filmin yönetmeni Sonyürek'in köpeği olduğunu belirten Bozkurt, "Kendisi barınaktan bulup edinmiştir. Filmi bir yıl önce çekmeyi düşünüyorduk. Ama aksilikler ortaya çıkınca 1 yıl birlikte yaşadılar" diye konuştu. Film, Antalya'nın küçük bir ilçesinde 40 yaşında Mızrap'ın babasının zar zor ayarladığı işinden kovulduğu gün babasının ona söylediği "Sen bir hiçsin" sözü üzerine evi terk ederek ve Mersin'in bir köyündeki asker arkadaşı Salim'in yanına gitmeye karar vermesini anlatıyor. - Antalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Alabora Altın Portakal Cengiz Bozkurt Antalya Politika Güncel Haberler

title