Haber : Altan Tan'dan Efkan Ala'ya: Yüzüne Gözüne Dursun - Haberler

Haberi Paylaş

Altan Tan'dan Efkan Ala'ya: Yüzüne Gözüne Dursun

HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Diyarbakır'daki patlamada yaşananları anlattı ve Erzurum'da yaşananlar için Efkan Ala'ya "Diyarbakır'da yediğin ekmek içtiğin su yüzüne gözüne dursun." diyerek yüklendi.

HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, CNN Türk'te yayınlanan "Ne oluyor" programında Diyarbakır'daki patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Patlama anında alanda yaşananları anlatan Tan, "Yüzlerce insanın patlama sonrası yaşanan panikte ezilmemesi Allah'ın lütfudur." dedi. Erzurum'da yaşanan linç girişimi ile ilgilide AK Parti Erzurum milletvekili adayı Efkan Ala'ya yüklenen Tan, "3 yıl Diyarbakır Valiliği yaptı. Diyarbakır'ın ekmeğini yemiş, suyunu içmiş. Yani ekmeği suyu yüzüne gözüne dursun." dedi.

İşte Altan Tan'ın sözlerinden satırbaşları:

"Böyle bir patlamada yüzlerce insan ayaklar altında gider. Zaten yaralananların büyük bir kısmı öyle. Bizim komşumuzun iki ayağı birden kırılmış, kaçarken. Büyük bir panik havası. Allah'tan meydandaki arkadaşlarımız olayı trafo patlaması diye duyurdular, kitleyi sakinleştirdiler. Binlerce insanın ezilerek ölmemesi Allah'ın bir rahmeti. Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bütün temennimiz ölü sayısının artmaması.

"YÜZÜNE GÖZÜNE DURSUN"

"Halk arasında bir söz var 'Felaket davul zurna çalarak geldi' diye. Yani ben geliyorum diyerek bağıra bağıra geldi. Bu işin daha evveliyatı var. Olaylar oldu hâlâ kim yaptı? Niye yaptı? Faili ortada yok. 125 büromuz saldırıya uğradı. Artı, Ağrı'dan başlayan bir provokasyon olayı var. Mazı Dağı'ndaki askeri operasyonlar var. Roboski'de katırların öldürülmesi var. Bunları üst üste koyduğunuz zaman böyle işte davul zurna çala çala gelen bir felaket var. En son Bingöl Karlıova seçim aracını kullanan kardeşimiz 30'un üstünde kurşunla öldürüldü. Yine fail yok ortada. Arkasından dün Erzurum olayları. Hele hele Efkan Ala... 3 yıl Diyarbakır Valiliği yapmış, Diyarbakır'ın ekmeğini yemiş suyunu içmiş. Yani ekmeği suyu yüzüne gözüne dursun. Bir avuç provakotörü eğer koskoca devlet Erzurum'da durduramadıysa, İçişleri Bakanlığı yapmış Efkan Ala engelletemiyorsa yazıklar olsun. Bu devlet nerede?"

Haberler.Com - Güncel

Diyarbakır Valiliği Altan Tan Efkan Ala Erzurum Politika Güncel Haberler

title