Haberler

Almanya Cumhurbaşkanı'na Sirkeci Garı'nda Filistin protestosu

Güncelleme:

Resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'e Sirkeci Garı'ndaki sergi ziyareti sırasında protesto düzenlendi. Gazze'de binlerce Filistinliyi katleden İsrail'i destekleyen Almanya politikasını sloganlarla protesto eden gruba polis tarafından müdahale edildi.

Türkiye ile Almanya arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla 3 günlük resmi ziyaretle Türkiye'ye gelen Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, ziyaretinin ilk gününde İstanbul Sirkeci Garı'nda protestoya uğradı.

ALMANYA'NIN İSRAİL DESTEĞİNE PROTESTO

İstanbul Valisi Davut Gül tarafından İstanbul Havalimanı'nda karşılanan Steinmeier, daha sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Sirkeci Garı'ndaki 'Gurbette Hasret' sergisini ziyaret etti. Steinmeier, ziyaret sırasında Almanya'nın Gazze'de soykırıma varan katliamlarını desteklemesini protesto eden bir grup, Hitler, Netanyahu ve Steinmeier'in fotoğraflarını "Yok bir farkınız" yazısıyla taşıdı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

"Soykırım suçlusu katil Almanya" ve "Katil İsrail iş birlikçi Almanya" sloganı atan gruptan bazı göstericiler polisin müdahalesiyle karşılaştı.

VALİLİKTEN GÖZALTI AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliği yetkilileri güvenlik güçlerinin protesto gösterisi sırasında "uzaklaştırma" yaptığını ancak henüz herhangi bir gözaltı işleminin olmadığı açıklamasında bulundu.

STEİNMEİER İSRAİL'E GİDEREK DESTEK VERMİŞTİ

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kasım 2023'te İsrail'i ziyaret ederek İsrail'in Gazze'ye saldırılarının "bir var oluş savaşı olduğunu" öne sürmüş, "Hamas'ın bölgede bir savaş başlattığını ve kimsenin İsrail'i kendisini savunma hakkı ve terörle mücadelesinden dolayı kınayamayacağı" yönünde açıklamada bulunmuştu.

Almanya Cumhurbaşkanı'na Sirkeci Garı'nda Filistin protestosu

Almanya Cumhurbaşkanı'na Sirkeci Garı'nda Filistin protestosu

Kaynak: ANKA / Güncel

Filistin Türkiye Almanya İsrail Gazze Dış Politika Gözaltı Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

500

Yorumlar (29)

hakan er:

Helal olsun size

446
140
yanıtYanıtla
Mehmet oduncu:

Tutanmi var ordakilerini gemiye binip Filistin'e yardima gitsinler ama yok şov hepsi

yanıt60
yanıt241
aristoteles:

Türkiye belki almanlardan cok destek cıkıyordur iki ülke arasındaki ticarete bakmak lazım Türkiye idda edilene göre kıyafetten konserveye mescidi aksayı ceviren tellerden ucak yakıtına demirine gemicikler yüzlerce mal getirip götürüyor kendi ülkesini prtesto bile edemeyenler laylaylomda

yanıt3
yanıt4
Salim:

PROTESTOCULAR YANLIŞ YERDE YANLIŞ KİŞİYİ PROTESTO ETTİĞİNİZ farkında mısınız SAKSIYI ÇALIŞTIRIN BİRAZ VE NEREDE KİMİ PROTESTO EDECEĞİNİZİ BİR DÜŞÜNÜN..

138
252
yanıtYanıtla
Narter Nart:

Herkes her şeyin farkında.... Sırayla....

yanıt78
yanıt17
Akarsu Muharrem:

ELİN cumhurbaşkanını protesto edene kadar kendi cumhurbaşkanını protesto ette göreyim seni sadece şak şak şak halen İsrail'e ihracat devam bırakın hava yapmayı

167
222
yanıtYanıtla
Mesut Baba:

bi bitmediniz.... labisictrin

yanıt81
yanıt61
Erdal Doğan:

Helal olsun sizlere Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun

258
72
yanıtYanıtla
Metin:

Troller gene iş başında.?

62
87
yanıtYanıtla
Narter Nart:

kendinizi geliştirin çok banal bir manipulasyon... çoğu normal sade vatandaş diğerleri sivil ve üniformalı kolluk kuvvetlerimiz... Her ikisi de işini yapıyor... Biri verilen emri yerine getiriyor... diğeri de... sorun yok. protesto amacına ulaştı. Bu HALK israilli kasapları destekleyenleri de lanetliyor.

yanıt49
yanıt8
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title