Haberler

Âlâ Olur Ustaların Portresi

Güncelleme:

Mehmet Turgut'un "Âlâ Portreler" sergisi; 11 Şubat Salı akşamı Sofa Otel Hallarts'ta özel bir davetle açıldı!

"Ustalık zaman ister, zaman da sabır, sabır ise sadakat…"

Usta olabilmek için gereken 3 kavramı, zaman, sabır ve sadakati, 9 usta isim Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam'ın portre ve videolarıyla anlatan fotoğrafçı Mehmet Turgut'un "Âlâ Portreler" sergisi; 11 Şubat Salı akşamı Sofa Otel Hallarts'ta özel bir davetle açıldı! 17 Şubat tarihine kadar gezilebilecek sergi kapsamında Mehmet Turgut; 12 Şubat Çarşamba günü 13:00-16:00 saatleri arasında sergi alanında düzenlenecek imza gününde sevenleriyle buluşacak.

Sofa Otel Hallarts'ta gerçekleşen sergi açılışına; Aydın Boysan, Rutkay Aziz, Leman Sam, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Zeynep Oral, Nebil Özgentürk, Seden Kutlubay, Ali Güreli, Ertuğrul Özkök,Sumru-Nazım Bezmen, Derya Şensoy, Zeynep-Güzin Özyağcılar, Doğan Duru, Lale Cangal, Yasemin-Cefi Kamhi, Ayşegül-Ömer Dinçkök, Ayşe Özyılmazel, Seda Güven, Keremcem, Dilek Hanif, Nihan Buruk, Taylan Kümeli, İnci Aksoy, Canan Gürsel-Koray Erkaya, Evren Uysal, Melek Manisalı, Sedat Aloğlu, Orhan Topçuoğlu, Bilgün Sazak, Yosun Güreli, Pınar Göktaş, Ege Çubukçu, Zeynep Türkeş ve Tuna Kiremitçi katıldı.

Sergide yer alan 9 büyük isim hayatlarında en küçük detaya en büyük özeni gösterdiler; denediler kusursuza ulaşana kadar, tekrar ve tekrar, sabırla... Tutkuları mükemmellik oldu, aşkla, sabırla, sadakatle yürüdüler yollarını. Süzdüler bilgilerini, damıttılar, yıllar ve yıllar boyunca... Çırak başladılar, usta oldular. Ve bir an geldi, işte o an vakıf oldular o sırra... Zamanla; Âlâ oldular.

Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam; Mehmet Turgut'un "Âlâ Portreler" sergisi için bir araya geldi. Turgut'un, sergi için fotoğrafladığı, her biri alanının en önemli isimleri arasında yer alan ustalar; aynı zamanda, birbirlerini besleyerek "ustalık"ı oluşturan üç ana kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlattılar.

Elde edilecek gelirin, Oyuncular Sendikası aracılığı ile sinema emekçilerine aktarılacağı "Âlâ Portreler" sergisinde; sanatın usta isimlerinin, portrelerinin yanı sıra videoları da yer alıyor. Sergi; 12-17 Şubat 2014 tarihleri arasında Sofa Otel Hallarts'ta sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Alabora Mehmet Turgut Şebnem Sönmez Aydın Boysan Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title