Haber : Ak Partili Şentop: Kılıçdaroğlu'nu Başbakan Olarak Hayal Bile Edemiyorlar (2) - Haberler

Haberi Paylaş

Ak Partili Şentop: Kılıçdaroğlu'nu Başbakan Olarak Hayal Bile Edemiyorlar (2)

Ak Partili Şentop: Kılıçdaroğlu'nu Başbakan Olarak Hayal Bile Edemiyorlar (2)

Mevcut ANAYASA RUHUNU TESLİM ETMELİ Partisinin Burdur Öğretmenevi'nde düzenlediği 'Yeni Türkiye- Yeni Anayasa' konulu konferansta konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de birçok Anayasa değişikliği yapılmasına rağmen, Anayasa ile ilgili tartışmaları, sorunları çözemedik.

Mevcut ANAYASA RUHUNU TESLİM ETMELİ

Partisinin Burdur Öğretmenevi'nde düzenlediği 'Yeni Türkiye- Yeni Anayasa' konulu konferansta konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Türkiye'de birçok Anayasa değişikliği yapılmasına rağmen, Anayasa ile ilgili tartışmaları, sorunları çözemedik. Çünkü sorun ruhla ilgili. Mevcut Anayasa bu bakımdan ruhunu teslim etmedikçe Türkiye'nin Anayasa ile ilgili sorunlarını aşabilmek mümkün değil. Biz bunun için Anayasa değişikliği değil, 'Yeni Anayasa' diyoruz. Bu Anayasa ruhunu teslim edecek, bunun yerine gerçekten bir Anayasa yapılacak" dedi.

Yeni Türkiye'yi tamamen millet iradesine dayanan bir iktidar, milletin kendi kendine yönetmesi ve sadece yönetme yetkisinin milletten alındığı bir anlayış olarak tanımlayan Mustafa Şentop, şöyle dedi: "Bu Türkiye'ye fiilen gelmiş durumdayız. Bunu yeni Anayasa ile yazılı hale getireceğiz. Bazı yerlerde soruyorlar, 'Olacak mı, 2 sene çalıştınız olmadı, olacak mı?' diyorlar. Bu seçimde olacak. Haziran 2015'ten sonra yeni Anayasayı oluşturacak bir iradeyi ve çoğunluğu milletimiz parlamentoda oluşturacak. Bunu tarihin gidişine, akışına dayanarak söylüyoruz. Gelmiş olduğumuz tablo yeni Anayasayı, Türkiye açısından bir zaruret haline getirmişti. Bu zaruret gerçekleşecek. Bunun zamanı Haziran 2015 seçimleri sonrasıdır. Bu mevcut Anayasa zihniyetiyle Türkiye'yi yönetebilmek mümkün değildir. Bu tarihi zaruret. ya yapacağız, ya yapacağız. Önümüzdeki seçimin en önemli gündem maddesi yeni Anayasa olacaktır. Muhalefet partileri bu işin farkında değiller. En büyük öğretmen millettir. Her seçimde, referandumda öğretiyor. Milletimiz son bir öğretme vazifesi daha yapıp. Bunu anlayan bir muhalefeti de çıkaracak. Bunda şüphemiz yok."

Demirören Haber Ajansı / Güncel

burdur öğretmenevi mustafa şentop ak parti türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title