Haberler

AK Parti Milletvekili Karaca: Zalimlere Merhamet, Mazlumlara En Büyük İhanettir

Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca yanında İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ile birlikte Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek darbe girişimi sırasında yaralanan vatandaşları yaklaşık 1 saat ziyaret ederek doktorlardan da yaralılar hakkında bilgi aldı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca yanında İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ile birlikte Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek darbe girişimi sırasında yaralanan vatandaşları yaklaşık 1 saat ziyaret ederek doktorlardan da yaralılar hakkında bilgi aldı. Vatandaşların darbecilere müsaade etmediklerini ifade eden Karaca, "Ordunun içerisindeki bir avuç FETÖ'cü terörist grubu Türkiye'de ayaklanmaya kalkışmıştır. Milletimiz onlara müsaade etmedi. Bu hastanede gazilerimiz vardı. Bu yaşanan olaylarda 161 şehit, yaklaşık bin 440 gazimiz var. Bizde milletvekili olarak şehitlerimizi defnettik, gazilerimizi de ziyaret ediyoruz. Bütün gazilerimize Allah acil şifalar versin" dedi.

ZALİMLERE KESİNLİKLE MERHAMET EDİLMEYECEK

Zalimlere merhamet etmenin, mazlumlara en büyük ihanet olduğunu belirten Karaca, "Bilsinler ki bu zalimlere kesinlikle merhamet edilmeyecektir. En ağır şekilde cezalanmaları için meclisimiz, hükümetimiz özellikle bu işten sorumlu bakanlıklarımız ellerinden geleni yapacaktır. Ülkemiz bunların hepsini atlatacaktır. Birlik ve beraberliğimize zarar vermek isteyenlere, hükümetimiz ve özellikle cumhurbaşkanımız müsaade etmeyecek. Milletimiz rahat olsun, milletimiz kale gibi arkamızda durduğu sürece bunların hepsi atlatılır" diye konuştu.

TANKLARIN ÖNÜNE YATAN İNSANLARA KİM NE YAPABİLİR

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan yaralıların neredeyse tamamının İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde çıkan olaylarda yaralandığını ifade eden Karaca, görüştüğü yaralıların bugün aynı şeyler olsa yine gideceklerini söyledi. Yaralıların çoğunun ayağından vurulduğuna değinen Karaca, "Yaralılarımız ülkemiz ne gerekiyorsa yine yaparız dediler. Ben de o gece sokaklardayım, milletimiz göğsünü kurşunlara siper edip, tankların altına yattı. Tankların önüne yatan insanlara kim ne yapabilir? Böyle bir vatandaşı olan Türkiye'ye kim ne yapabilir? Tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuşmasını tamamlayarak hastaneden ayrıldı. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ömer Döngeloğlu Harun Karaca AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman, Saat Kaçta ve Yerleri Açıklandı Mı? TCMB Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? MB faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Hafsanur Sancaktutan ve Kubilay Aka sevgili mi? SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title