Haberler

AK Parti'den CHP İl Başkanlığı'na "Geçmiş Olsun" Ziyareti

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırı sebebiyle CHP Çorum İl Başkanlığı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ak Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırı sebebiyle CHP Çorum İl Başkanlığı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bekiroğlu, yönetim kurulu üyeleriyle CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti heyetini, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ile İl Başkanı Hasan Suvacı karşıladı.

Bekiroğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik gerçekleştirilmek istenen menfur saldırıyı tasvip etmediklerini, yapılan eylemi kınadıklarını belirtti.

Yaşanılan olayların, hangi mihrakların, kimleri kullanarak Türkiye'ye zarar vermek istediğinin açık bir göstergesi olduğuna dikkati çeken Bekiroğlu, şunları söyledi:

"Bu yaşanılan olay sadece AK Parti için değil, CHP için değil başka siyasi partiler için de gerçekleşme ihtimali olan bir olaydır. Burada amaç bu ülkenin huzurunu bozmak, istikrarını bozmak, güvenini bozmak, kardeşler arasında nifak tohumları saçmak ve insanları birbirine düşürerek istedikleri hedefe ulaşmaktır. Ancak birlik ve beraberlik içerisinde olunduğu sürece bu ülkeye kimse zarar veremeyecektir."

CHP Çorum Milletvekili Köse de genel başkanlarının konvoyuna yapılan saldırının sadece Kılıçdaroğlu'na değil, 15 Temmuz'da olduğu gibi milli iradeye, Türk demokrasisine yönelik olduğunu ve Türkiye'nin bölünmesinden medet uman karanlık güçlerin işi olduğunu söyledi.

Anadolu'nun çok önemli bir coğrafya olduğunu belirten Köse, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 150 yıldır doğalgaz ve enerji kaynaklarının bulunmasından sonra emperyal güçlerinin gözlerinin üzerimizde olduğu bir coğrafya. Bu coğrafyaya bizim sahip çıkabilmemiz için de birliğimizi ve beraberliğimizi asla bozmamamız gerekiyor. Birliğin ve beraberliğin temel şartlarından birisi de hukuk devleti olmaktan demokrasiyi güçlendirmekten laikliği güçlendirmekten geçiyor. Bu anlamda 15 Temmuz'u bir milat olarak kabul etmek de gerekir."

Köse, 15 Temmuz tarihinden sonra uzlaşmanın ve diyaloğun tüm siyasi partiler için ne kadar vazgeçilmez olduğunun da anlaşıldığını dile getirerek, "Bu diyalog devam ederse ülkemizin aşamayacağı hiçbir sorun yoktur. Genel başkanımıza yapılan menfur saldırıyı kınamak üzere yapılan ziyaret dolayısıyla İl Başkanı'nın şahsında tüm AK Parti teşkilatına teşekkür ediyorum." dedi.

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Suvacı ise AK Parti teşkilatının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaynak: AA / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Tufan Köse AK Parti Çorum Politika Güncel Haberler

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu 'şerefsiz' dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title