Haberi Paylaş

Adana Başhekim: Tedavi İçin Geç Kalınmış

Adana Başhekim: Tedavi İçin Geç Kalınmış

Güncel Haberler

Kuduz olan bekar Veli Aydın'ın ölümüyle ilgili Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, yarasa ısırmasından şüphelenilen olayın tilki yavrusu veya gelincik hayvanıyla ilgili olduğunu söyledi.

Kuduz olan bekar Veli Aydın'ın ölümüyle ilgili Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, yarasa ısırmasından şüphelenilen olayın tilki yavrusu veya gelincik hayvanıyla ilgili olduğunu söyledi. Veli Aydın'ın alnından bir hayvan tarafından ısırıldıktan sonra gittiği Karaman Devlet Hastanesi'nde ısırma olayından söz edip kuduz aşısı yaptırmadığını anlatan Taşova, "Çeşitli hastanelere giden Veli Aydın, bundan 12-13 gün önce son olarak bize geldi. Gerekli tedavi uygulandı ancak çok geç kalınmış. Yapılan incelemede kuduz saptandı. Hayvan ısırdığında aşılama yapılsaydı hastamız ölmeyecekti" dedi.

AİLEDEN İHMAL İDDİASI

Veli Aydın'ın ağabeyi Ramazan Aydın da kardeşini ısıranın ya tilki ya köpek olabileceğini söyledi. Isıran küçük bir hayvanın daha sonra kaçtığını anlatan Veli Aydın, "Kardeşim önce hayvan ısırmasını söylememiş. Daha sonra gittiğinde hastaneye anlatmış. Gittiği hastanelerde de ihmal var" diye konuştu.

Balcalı Hastanesi morgunda özel kıyafetli görevliler tarafından yıkanıp ilaçlanarak kefenlenen Veli Aydın'ın cenazesi, siyah plastik bir örtüyle iyice sarılıp bantlandı. Yakınlarına teslim edilen Veli Aydın'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Osmaniye'ye götürüldü.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Çukurova Üniversitesi Veli Aydın Karaman Taşova Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title