Haberler

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan "17 bakan niye sahada?" eleştirilerine yanıt

Güncelleme:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da yaptığı konuşmada "Bakanlar neden sahaya çıktı?" eleştirilerine yanıt verdi. Tunç, "Sürekli dertleri '17 bakan niye sahada?' 17 bakan sadece seçimde sahada değil ki sürekli milletinin arasında" ifadelerini kullanırken İBB Başkanı İmamoğlu'nu da hedef aldı. Tunç, "Sen İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul'a kayıp yıllar yaşattın, sen İstanbul'a çivi çakmadın. Ne yaptın sen İstanbul'a? Tatilden gelmedi" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da yaptığı konuşmada "Şimdi tutuşmuşlar, 'Amasra'ya sahip çıkın, şuna oy verin'. ya sen kendine bak. Sen İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul'a kayıp yıllar yaşattın, sen İstanbul'a çivi çakmadın. Ne yaptın sen İstanbul'a? Tatilden gelmedi" dedi. Sözlerini sürdüren Tunç, "Sürekli dertleri '17 bakan niye sahada?' 17 bakan sadece seçimde sahada değil ki sürekli milletinin arasında" ifadelerini kullandı.

Tunç, Bartın'ın Ulus ilçesi ile Kumluca beldesinde partisinin seçim irtibat bürolarını ziyaret etti. Kumluca'da vatandaşlara hitap eden Tunç, beldede gerçek belediyecilikle yeni bir dönemin başlayacağını belirterek, başta doğal gaz, çevre yolu, TOKİ ve orman ürünleri fabrikası olmak üzere beldenin beklediği projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını söyledi.

"DESTE DESTE PARALARI YIĞIYORLAR"

Tunç, 31 Mart'ta rekor oyla beldede AK Parti'nin ışığının yanacağını ve milli irade bayramının kutlanacağını dile getirerek, "Karanlık iyi değildir, karanlık kötüdür. Bakın o karanlık, daracık odalarda neler çevriliyor görüyor musunuz? Deste deste paraları yığıyorlar. Şimdi de o para kuleleri onları sandığa gömecek. İstanbullu bunun hesabını soracak. Hem yargı soruyor hem de İstanbullu sandıkta soracak. Nereden geldi bu valizler? 'Bilmiyoruz.' Makbuzu nerede? 'Bilmiyoruz.' Böyle bir şey olabilir mi? Sorulan soruya cevap verirsin, dersin ki 'Şuradan aldım.' 'Kaç para bilmiyoruz.' Böyle bir şey olabilir mi? Bunun cevabını sadece İstanbullu değil, 81 vilayette bütün Türkiye cevabını verecek." diye konuştu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbullu Sandıkta Hesabını Soracak

CHP'nin Kumluca'da aday çıkarmaktan korktuğunu, aday çıkaramadığını, Saadet Partisi'ni destekleme kararı aldığını söyleyen Tunç, "Ya o Saadet Partisi'nin genel başkanına rahmetli Erbakan hocamıza 28 Şubat'ta 'kayıp trilyon hırsızı' demedi mi bunlar? O 28 Şubat'ta boncuk boncuk terletmediler mi? 'Başörtüsünü yasaklayacaksın, imam hatipleri kapatacaksın' diye 18 madde açıklayıp 'Onları imzalamazsan seni iktidardan düşürürüz.' diye tehdit etmediler mi? İstifa ettirdiler. Sonrasında da hapse atmak istediler. Allah'tan sizler Recep Tayyip Erdoğan'ı başa getirdiniz de Erbakan hocamız hapse girmekten kurtuldu. Anayasa değişikliği, kanun değişikliği yapıldı Mecliste. Şimdi 'Beraberiz.' diyorlar. Nasıl olacak? Kumluca bunu unuttu mu, unutmaz ve gereğini yapar ve yapacak." ifadelerini kullandı.

"SEN İSTANBUL'DA SEÇİMİ KAYBEDİYORSUN, HABERİN YOK"

Bakan Tunç, Ulus ilçesinde de gerçek belediyeciliğin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hasan Hüseyin Uzun ile devam edeceğini söyledi.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarının, sosyal medyadan yayınlanan görüntülerle CHP'nin Amasra Belediye Başkan adayı Recai Çakır için destek istediklerini dile getiren Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi tutuşmuşlar, 'Amasra'ya sahip çıkın, şuna oy verin'. ya sen kendine bak. Sen İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul'a kayıp yıllar yaşattın, sen İstanbul'a çivi çakmadın. Ne yaptın sen İstanbul'a? Tatilden gelmedi. Kar yağdı, millet donuyor. Ama o balıkçı keyfindeydi. Kiminleydi? İngiliz Büyükelçisi'ydi. ya sen ne konuşuyorsun yabancıyla? Ne işin var senin ecnebiyle. Orada millet perişan, git AKOM'a giy yeleklerini, 'İşin başındayız.' de. Balıkçıda keyifte. Sonra Elazığ'da deprem oldu. Nerede, kayakta. İnsan bir utanır ya. Bir ara verir değil mi? Millet enkaz altındayken kayak yapmak olur mu? Sonra sel oldu. Aşırı yağış İstanbul'da taşkınlara neden oldu. Yine Bodrum'da yakalandı. Demek ki sürekli tatilde. Bir olay olduğunda onun tatilde olduğunu görüyoruz. Geldi bir saatliğine basın toplantısı yaptı, 'Benim çoluk çocuk daha Bodrum'da, onların yanına gidiyorum.' dedi. ya millet selde boğuşurken kendisi koştu tekrar, tatilini yarıda kesmedi."

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbullu Sandıkta Hesabını Soracak

"DERTLERİ 17 BAKAN NİYE SAHADA? 17 BAKAN SÜREKLİ MİLLETİNİN ARKASINDA"

Tunç, yerel seçimlere işaret ederek, "Şimdi 31 Mart'ta İstanbullu sana tatilin nasıl yakıştığını gösterecek inşallah. Hep beraber 'Murat Kurum.' diyeceğiz. Murat Kurum aynı zamanda Ulus'un damadı, eniştesi. Ulus'a da faydası olacak. İstanbul'da 180 bine yakın Bartınlı var. İnşallah onlar fire vermeden Murat Kurum'un arkasında olacaklar." dedi.

Adaylar için destek istediklerinde "Bu bakanlar neden sahaya çıktı?" denildiğini aktaran Tunç, "Sürekli dertleri '17 bakan niye sahada?' 17 bakan sadece seçimde sahada değil ki sürekli milletinin arasında. Biz seçimden seçime milletin arasında olanlardan değiliz ki. Biz hem devleti yönetiyoruz, hükümet çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz hem de sizin aranızdan hiç çıkmıyoruz. Bizim farkımız bu. Biz milletimizi sürekli dinleriz. Biz milli irade bayrağının yere düşmemesi için onlarla beraber mücadele ederiz. Sen neyin mücadelesini yapıyorsun?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Yılmaz Tunç İstanbul Bartın Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son seçim anketi! Bu Pazar seçim olsa kim kazanır? İşte son seçim anketi sonucu! Alık ne demek? Alık anlamı ne? İban ihbar ikramiyesi ne kadar, kaç TL?
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500

Yorumlar (63)

Ahmet Özpalta:

İmamoğlu helal olsun adam 17 bakana, 1 cumhurbaşkanına karşı tek başına, Aslanlar gibi. sonuna kadar İmamoğlu

1189
125
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

Bak Bi de kazanırsa gör sen curcunayı. 2028 de Eko cumhurbaşkanı olur. Demedi deme...

yanıt115
yanıt13
Nuri Aga:

Bak adı üstünde BAKAN. acaba bakacaklar mı eko kazanırsa

yanıt287
yanıt29
sade vatandaş:

devletin benzinini devletin aracını elemanını sana hizmet ver diye parasını ödediği mesaisini bir partinin çıkarı için kullanmak ne kadar ahlaki orada bu milletin hakkı var

yanıt152
yanıt3
Hamza Aydemir:

CHP ve DEM NERDE Kİ TEK BASİNA SAVASİYO SAYİN BASKANİMİZ

yanıt6
yanıt55
İlker Ergünay:

3 gün kaldı seçimlere :) sesimizi zaten duyacaksınız merak etmeyin 40 yaşındayım bukadar rezil bir sene geçirmedim orta kuşağı yok ettiniz yaa fakir yada zengin kaldı ülkede ülke nüfusundan fazla icra dosyası adliyelerde hakkımı helal etmiyorum hem yapana hemde bunu yapmalarına oy verip vesile olanlara

675
46
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Görürsün seçim akşamı kimin kaybedeceğini bakan

546
35
yanıtYanıtla
Yasin AYDIN:

Yeniden Refah Geliyor Bu Palavra bakanlara Bay Bay

345
105
yanıtYanıtla
KARAYEL:

Kardes sen normal misin? YRP ile bunlarin arasindaki fark ne? Onu bana bir söyler misin.

yanıt56
yanıt8
fatih poyraz:

Aynen öyle Yeniden Refah geliyor . Yönetimi ele aldıklarında görürsün aradaki farkı .

yanıt10
yanıt17
Tüm 63 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title