Haberler

AB Dışişleri Bakanları Mısır'a Yaptırımları Görüşüyor

İsveç Dışişleri Bakanı Bildt: "İsveçli vergi mükelleflerinin parasının katliamlarda sorumluluğu olanlara aktarılması zoruma gider"

AB dışişleri bakanları darbe karşıtlarına yönelik yoğun katliamların sürdüğü Mısır'a uygulanacak yaptırımları kararlaştırmak için toplandı.

İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Mısır'da sivil topluma yönelik olanlar dışındaki AB yardımlarının askıya alınması çağrısında bulundu.

Bildt, toplantıya girerken yaptığı açıklamada, "İsveçli vergi mükelleflerinin parasının katliamlarda sorumluluğu olanlara aktarılması zoruma gider" dedi.

İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino, Mısır'a silah ambargosu uygulanması çağrısında bulunurken, bu öneriye Hollanda ve Litvanya'dan destek açıklamaları geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Mısır'da güç kullanımıyla ilgili net mesaj vermeleri fakat aynı zamanda iletişim kanallarını açık tutmaları gerektiğini söyledi.

AB, 2012 ve 2013 yılları için Mısır'a 5 milyar avro hibe ve düşük faizli kredi taahhüdünde bulunmuştu. - Brüksel

Kaynak: AA / Güncel

Carl Bildt İsveç Politika Güncel Haberler

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Bakmadan Geçme

TÜRKİYE- BREZİLYA MAÇ ÖZETİ #127952 Türkiye- Brezilya maçı kaç kaç bitti? Eylem Tok ve oğlu nerede yakalandı? Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? Sırbistan-İngiltere maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Sırbistan-İngiltere maçı şifresiz mi? Kurban eti yıkanır mı, kırmızı et yıkanır mı? Kurban kesildikten sonra et yıkanır mı? Eylem Tok ve oğlu yakalandı mı, nasıl yakalandı? Eylem Tok ve oğlu olayı ne, suçu nedir? Yurt dışı harç pulu ne kadar 2024? #9992 Yurt dışı çıkış harcına zam mı geldi? TV YAYIN AKIŞI 16 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede?
Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title