Haberler

10 Yaşındaki Kardelen 3 Kez Alçıya Aldıkları Kolunu Artık Açamıyor

Güncelleme:

Bursa'da, Kardelen Demirci'nin kolu okulda oyun oynarken dirseğinden kırıldı. Babanın iddiasına göre kızının kolu 3 kez alçıya alındı, sonrasında da açılamaz hale geldi.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde çocuğunun kırılan kolunun yanlış alçı sonrası tam olarak açılmadığını iddia eden baba Barış Demirci, "3 kez alçıya aldılar ve sonunda kızım kolunu kıpırdatamaz oldu. Şimdi de bizim yapacağımız bir şey yok diyorlar." dedi.

KIRIK KOLU 3 KEZ ALÇIYA ALDILAR

4. sınıf öğrencisi Kardelen Demirci (10), okulda oyun oynarken kolu dirseğinden kırıldı. Babası Barış Demirci tarafından Karacabey Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kardelen'in kolu alçıya alındı. Baba Demirci'nin iddiasına göre daha sonra da Kardelen'in kolu 3 kez alçıya alındı. Bunun sonrasında Kardelen Demirci'nin kolu açılamaz hale geldi.

ÖNCE FİZİK TEDAVİ, SONRA AMELİYAT GEREKEBİLİR DEDİLER

Yanlış alçı sonrası kızının kolunun bu hale geldiğini öne süren Barış Demirci, "Bizi "Zamanla geçer" diyerek hastaneden yolladılar. Bende kızımı alıp Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdüm. Burada bana kızımın fizik tedaviye gitmesi gerektiğini; ama bunun da kesin sonuç olmayabileceğini, ameliyat olması gerektiğini söylediler. Daha sonra kızımı Karacabey Devlet Hastanesi fizik tedavi doktoruna götürdüm. Buradaki doktor da bana "Bir şey yapamayacaklarını" söyleyerek kızımı Bursa'ya fizik tedaviye sevk etti. Zaten maddi durumum yok. Herkes de bizi başından atıyor. Şimdi 1 ay boyunca kızımı Bursa'ya götürüp getirmem gerekecekmiş. Ama benim bunu karşılayacak gücüm yok. Kaldı ki bunun da kesin çözümü olmadığı ve ameliyat gerekebileceğini söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum." dedi.

"ŞİKAYETLER TEDAVİ SÜRECİNDEN KAYNAKLANIYOR"

Hastane yetkilileri ise "Sol dirsek burkulması nedeniyle hastaneye gelen Kardelen Demirci'nin ilk tedavisinin yapıldığı ve müteakip defalar yapılan kontrollerle hastanın durumu değerlendirildi. Kolun dirsek bölümünde oluşan bu tarz kırık vakalarında hareket kısıtlılığına sebep olabilen istenmeyen durumların oluşabileceği öngörülüp, doktor tarafından hasta yakınına aktarıldı. Tedavinin devamında fizik tedavi planlanan hastaya bunun sonrasında yapılacak ara değerlendirme sonucuna göre durumunun yeniden ele alınacağı ve gereken tedavinin planlandığı bildirildi. Hasta yakınlarının şikayetlerinin zaman alıcı bu tedavi sürecinden kaynaklandığı ve tedavinin tamamlanması sonrasında hastanın şikayetlerinin büyük ölçüde çözümlenmiş olmasının beklendiği öğrenildi." ifadelerini kullandılar.


Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Barış Demirci Karacabey Yaşam Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title