Haberler

27. İtfaiye Grubu da Sertifika Aldı

Güncelleme:

Kocaeli İtfaiyesi tarafından verilen itfaiye eğitimleri devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliği ile gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 27'ncisi düzenlenen programla tamamlandı. Sekapark Özsar Restoran'da düzenlenen sertifika töreninde eğitimlerini tamamlayan itfaiyecilere TBB tarafından çeşitli teçhizatlar hediye edilerek sertifikaları verildi. Büyükşehir ve TBB tarafından düzenlenen eğitim programından şimdiye kadar 780 itfaiye eri mezun oldu.

ÇEŞİTLİ İLLERDEN

Sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Bülent Buldu, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk, birim amirleri, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen itfaiye erleri katıldı.

TECRÜBELER PAYLAŞILIYOR

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, "2010 yılından bu yana Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından gelen itfaiye erlerine eğitim veriyoruz. Bu eğitimlerle birçok yeni şey öğreniliyor. İlerleyen yıllarla beraber ülkemizin tüm illerinden elen itfaiyecilere bu eğitimlerden geçirmiş olacağız" dedi. Mustafa Çöpoğlu eğitim gören itfaiye erleri ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.

UZMAN PERSONELDEN EĞİTİM

Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nin (KOBİTEM) uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı'nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

YANGIN ORTAMI

Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlandı. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını gördü.

SİMÜLATÖRLE EĞİTİM

Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katıldı. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösterildi. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Çöpoğlu doğan kara Türkiye Güncel Haberler

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

CHP'yi karıştıracak iddia: Kılıçdaroğlu'na 'Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim' teklifi yaptılar

CHP'yi karıştıracak iddia: Kılıçdaroğlu'na "Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim" teklifi yaptılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title