Haberler

2. Ulusal Sporcu Sağlığı ve Doping Sempozyumu

TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, "Türk sporunda dopingi, 'sporun kanseri' olarak tanımlıyoruz" dedi.

TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, "Türk sporunda dopingi, 'sporun kanseri' olarak tanımlıyoruz" dedi.

2. Ulusal Sporcu Sağlığı ve Doping Sempozyumu, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ev sahipliğinde, '2020 Olimpiyatları Öncesinde Tüm Federasyonlar Dopinge Karşı El Ele' sloganıyla düzenlendi. Tüm gün süren ve halka açık olarak gerçekleştirilecek sempozyuma, TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu Başkanı Hasan Gerçeker, Hacettepe Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Türkiye Doping Kontrol Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Başaran ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar konferansa katıldı. TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı Bak, konferansta yaptığı konuşmada, "Türk sporunda biz dopingi sporun kanseri olarak tanımlıyoruz ve son dönemlerde doping vakalarında meydana gelen artış nedeniyle TBMM'de yer alan tüm siyasi partilere mensup milletvekilleri tarafından verilen araştırma komisyonu kurulması önergesi sonucunda, TBMM Türk sporunda yer alan dopingle ilgili bir araştırma komisyonu kurdu. Bu komisyonda tüm siyasi partilerden temsilciler yer aldı ve 17 üyeli bu komisyon çalışmalarına başladı" dedi.

"Bu konuyu meclisin gündemine taşımamızın sebeplerinden bir tanesi de en tehlikeli doping ilacını içip vefat eden Şahin İrencin'in basında büyük bir sansasyon yaratmasıdır" diyen Bak, "Doping, sporun etiğine aykırı bir davranıştır. Verilen emeklerin ve mücadelenin boşa çıkmasına sebep olur. Meclis olarak bu konuda çok donanımlı bir komisyon oluşturduk. Dünyada sadece Fransa parlamentosu ve TBMM dopingle ilgili çalışmalar yapıyor. TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu ciddi çalışmalar yaptı. Ancak bu iş tek başına değil, diğer federasyonlarında katılımıyla koordineli bir çalışmayla halledilebilir" ifadesini kullandı.

Bilimin spordaki ve antrenmanlardaki önemini vurgulayan Bak, "Antrenörlerin daha iyi bir eğitim alıp kendilerini güncellemesi gerekir. Gençlerimizi tehdit eden özel spor salonlarındaki denetim eksikliği giderilmelidir ve federasyon disiplin kurullarının hiçbir surette dopingle ilgili ceza vermemesi gerekir. Bu işi bağımsız bir kurum üstlenmelidir" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Dopingle Mücadele Komisyonu Hacettepe Üniversitesi Ak Parti Politika Güncel Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title