Haberler

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" Programı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Aslında 'biz kimiz' sorusunun cevabını merak edenler Çanakkale'ye bakmalıdır.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Aslında 'biz kimiz' sorusunun cevabını merak edenler Çanakkale'ye bakmalıdır. Orada, Filistinli, Musullu, Sudanlı, Tunuslu, Bosnalı, Kırımlı ve Anadolu'nun her şehrinden kahramanları göreceklerdir." dedi.

Erdem, Konya Şehir Koleji'nde düzenlenen, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" programında, Çanakkale Zaferi'nin inancın ve kararlılığın maddi ve sayısal üstünlüğe galip geldiği kutlu bir zafer olduğunu söyledi.

"Çanakkale Savaşı milli hafızamızda yerini çok önemli bir şekilde almıştır"

Çanakkale Zaferi'nin tarihe damga vuran bir zafer olduğunu dile getiren Erdem, şöyle konuştu:

"Azmin ve imanın teknolojiye galebe çaldığı tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, namusu bildiği vatanı ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını veren yüzbinlerce kahramanın eseridir. Milletimizi derinden etkileyen Çanakkale Savaşı milli hafızamızda yerini çok önemli bir şekilde almıştır. Aslında 'biz kimiz' sorusunun cevabını merak edenler Çanakkale'ye bakmalıdır. Orada, Filistinli, Musullu, Sudanlı, Tunuslu, Bosnalı, Kırımlı ve Anadolu'nun her şehrinden kahramanları göreceklerdir. Anadolu'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Kuzey Afrika'ya, kökeni, rengi ve meşrebi ne olursa olsun Mehmetçikler aynı dava uğrunda Çanakkale'de bir araya gelmiş ve aynı toprağa kanlarını akıtmışlardır."

Erdem, Çanakkale Zaferi'nin Türkiye'nin geleceğini aydınlatan bir ışık olduğunu belirterek, Çanakkale'nin, savaşın herhangi bir cephesinin değil, tarihin en büyük medeniyet mücadelelerinden birinin adı olduğunu aktardı.

Çanakkale'de 250 bin şehit verildiğini anımsatan Erdem, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Çanakkale'de batan 250 bin güneş, bu coğrafyada ay ve yıldızın ilelebet dalgalanacağının tüm dünyaya ilan edilişidir. Bu açık ve net ilanı anlamayanlara Sakarya'da büyük taarruzda, Kıbrıs'ta, bölücü ve yıkıcı terör örgütlerine karşı vatanın her karışında paralel teröristlere karşı, 15 Temmuz'da şehitlerimizin aziz ruhlarıyla gereken ders verilmiştir. Şimdi de devlet ve milletimizin tek yürek olduğu Afrin'de bu ders verilmektedir."

Konuşmaların ardından öğrenciler, Çanakkale Zaferi'ni anlatan tiyatro oyununu sergiledi.

Programa, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Çanakkale Zaferi Orhan Erdem Konya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
title