Gümüşhane'de, "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" Sergisi Açıldı

Gümüşhane'de, "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" Sergisi Açıldı

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" sergisi açıldı.

Gümüşhane'de,
30.08.2016 15:03 | Son Güncelleme: 30.08.2016 15:03

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" sergisi açıldı.

Atatürk Caddesi'ndeki serginin açılışına, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Semih Bulut, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü İhsan Günaydın, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gümüşhane Valisi Memiş, serginin 30 Ağustos'ta açılmasının çok anlamı olduğunu belirterek, "Burada Gümüşhaneli Şerife Boz anayı, Vasfi Yılmaz kardeşimi gördük. Serginin 30 Ağustos'ta açılması çok anlamlı oldu. Allah bir daha böyle bir şeyi ülkemize yaşatmasın. Devlet olarak bunun tedbirlerini alıyoruz. Ordumuz ve bütün kamu bürokrasini FETÖ'cü kanserli yapıdan kurtuldukça Türkiye daha güçlü olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye çok daha gelecek vadeden bir yapıya doğru gidecek. İstiklal Savaşı'nda ve 15 Temmuz'da şehit olan 240 vatandaşımıza Allahtan rahmet diliyorum." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Köse ise Türk milletinin birinci büyük zaferini 30 Ağustos'ta, ikincisini ise 15 Temmuz tarihinde kazandığını vurguladı.

15 Temmuz tarihinin, Türkiye'nin ikinci büyük zaferi olduğuna işaret eden Köse, şöyle devam etti:

"Belki de ikinci kurtuluş mücadelesi olarak da adlandırılabilir. Bu vesile ile 15 Temmuz'un haklın zihninde canlı tutulması adına 15 Temmuz milli iradenin yükselişi sergisi düzenledik. Sergide 15 Temmuz gecesi özelikle İstanbul ve Ankara'da milletimiz tarafından verilmiş olan mücadeleyi gösteren resimler var. 1922 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen mücadelede bu millet yedi düveli püskürttü. 15 Temmuz gecesi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde verilmiş olan mücadele ile egemen güçlerin Türkiye'deki uzantıları olan hain FETÖ mensupları başarısız olmuşlardır."

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Gümüşhane'de, "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" Sergisi Açıldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:24:11. #1.14#
title