GÜLER SABANCI HABERLERİ

Güler Sabancı haber, Güler Sabancı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güler Sabancı

Güler Sabancı

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1955

Güler Sabancı Kimdir ?

Güler Sabancı (d. 1955,Adana), Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yüksel ve İhsan Sabancı çiftinin ilk çocuğu olarak 1955'de Adana da doğdu. Sabancı ailesinin üçüncü nesil üyesidir. Türkiye'nin ikinci büyük şirketler grubu olan Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Güler Sabancı - 18.05.2021
Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102. yılında Bandırma Vapuru sanal müzeye dönüştürüldü
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, "19 Mayıs, bir ulusun kurtuluş mücadelesinin başlangıcı.
Güler Sabancı - 21.04.2021
IEA Başkanı Birol: "Yenilenebilir enerjideki büyümenin önümüzdeki yıllarda da hızlanmasını bekliyoruz"
Öte yandan hem kara hem de deniz üstü rüzgar enerjisi maliyetlerinde yüzde 50'ye yakın düşüş beklediklerini ifade eden Birol şöyle devam etti: "Ülkelerin iklim değişikliğiyle ilgili hedeflerine ulaşabilmek için verdiği ilave teşvikler ve sağladığı kolaylıklar, yenilenebilir enerjideki bu büyümenin en önemli nedeni oldu. Yenilenebilir enerjideki büyümenin önümüzdeki yıllarda da hızlanmasını bekliyoruz. IEA olarak ülkelerin enerji politikalarını ve enerjideki gelişmelerini 5 yılda bir inceliyoruz. Türkiye'yle ilgili yaptığımız incelemeler sonucu rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye'nin enerji sektöründeki en büyük başarılarından biri yenilenebilir enerjiye yönelik dev adımlar atmış olması." Enerjide önemli gelişmeler öngörülüyor Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da belirsizliklerin olduğu bu dönemde ekonomik, çevresel ve sosyal alanlarda sürdürülebilirliği güçlendirmeye yönelik stratejiler, planlamalar yatırımlar, teknolojiler ve iş birliklerinin büyük önem taşıdığını söyledi.
Güler Sabancı - 12.04.2021
2021 Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri ve Anma Töreni
Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, çevrim içi ödül töreninde yaptığı konuşmada, olağan dışı günlerden geçildiğini bu sebeple yıllardır bir araya gelerek düzenledikleri bu anma törenlerini online olarak gerçekleştirdiklerini söyledi.
Güler Sabancı - 08.03.2021
WOW-Dünya Kadınlar Festivali İstanbul sona erdi
5 Mart'ta WOW Vakfı Başkanı ve kurucusu Jude Kelly, British Council Türkiye Direktörü Cherry Gough, British Council Mütevelli Heyeti Başkanı Stevie Spring ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı'nın açılış konuşmaları ile başlayan WOW-Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'da "Şehirde Kadın Olmak" teması ele alındı.
Güler Sabancı - 05.03.2021
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul başladı
Toplumsal cinsiyeti odağına alarak kapsayıcı bir alan yaratmayı hedefleyen WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, on beş milyondan fazla kişinin yaşadığı İstanbul'da "Şehirde Kadın Olmak" temasını ele alıyor. Festival, WOW Vakfı Başkanı ve kurucusu Jude Kelly, British Council Türkiye Direktörü Cherry Gough, British Council Mütevelli Heyeti Başkanı Stevie Spring ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı'nın açılış konuşmaları ile başladı.
Güler Sabancı - 23.02.2021
Sıfır emisyon hedefine ulaşmak için satılan her 2 araçtan 1'inin elektrikli olması gerekiyor
Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ise yaptığı konuşmada, IICEC'in daha önce "Türkiye enerji Görünümü" raporunu hazırladığını bu yıl ise "Elektrikli Araçlar Görünümü" raporunu hazırlayacağını bildirdi.
Güler Sabancı - 16.02.2021
WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul, çevrim içi düzenlenecek
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Vakfı olarak, WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'u, British Council iş birliğiyle Türkiye'de ilk kez düzenlemekten memnuniyet duyduklarını aktardı.
Güler Sabancı - 15.02.2021
Sabancı Holding, "Net Sıfır Emisyon" hedefi ile sürdürülebilirliğe öncülük ediyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Alper, sürdürülebilirliği temel almayan yaklaşımların dünya ekonomisinde artık hiçbir geçerliliği bulunmadığını belirterek, "Sabancı Topluluğu olarak sürdürülebilirlik bizim için sadece belli aşamalarda hassasiyet gösterdiğimiz; 'biz de varız' dediğimiz bir konu değil. Aksine, toplumda öncü role soyunduğumuz; kendimizi gelişim için sürekli zorladığımız konulardan birisi. Sürdürülebilirliği çevresel, sosyal ve yönetişimsel olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alırken, bu yaklaşımı baştan aşağıya topluluğumuzun her bir şirketine, her bir birimine entegre ediyoruz. Bu kapsamda topluluk vaadimizi tekrar gözden geçirme kararı aldık ve topluluk yöneticilerimizle birlikte bir çalışma yaptık. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Güler Sabancı olmak üzere tüm yönetim kurulumuzun destek ve onayını alarak, topluluk vaadimizi 'Sürdürülebilir bir yaşam için, öncü girişimlerle Türkiye ile dünyayı birleştiririz' olarak değiştirdik.
Güler Sabancı - 13.02.2021
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'dan Kadir Topbaş için taziye mesajı Açıklaması
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarımızdan Kadir Topbaş'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. İstanbul'a büyük hizmetleri olmuş bir İstanbul sevdalısını, İstanbul için hep sevgiyle çalışan birisini kaybettik." ifadelerini kullandı.
Güler Sabancı - 14.01.2021
Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda "iklim değişikliği" işlendi
"Değişen İklimler, Değişen Hayatlar" temasıyla bu yıl ilk kez çevrim içi düzenlenen yarışmanın ödül töreni Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Güler Sabancı - 13.01.2021
Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nda ödül sahipleri belli oldu
Güler Sabancı, canlı bağlantıyla katıldığı etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, "Yarışmamız 'kısa film, uzun etki' sloganıyla başladı ve tam beş yıldır birçok genç sanatçıya deneyim kazandıran, cesaret veren bir platform haline geldi.
Güler Sabancı - 26.12.2020
Sabancı Topluluğu'na "İnovasyon Haftası"nda 3 ödül
"Gelecek, artık 'inovasyon ve teknoloji' ekseninde şekilleniyor" Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, son yıllarda dünya ekonomisinde ciddi bir dönüşüm yaşandığını belirterek, "Pandemi döneminde büyük hız kazanan bu dönüşümün temelinde ise dijitalleşme, inovasyon ve teknoloji var.
Güler Sabancı - 16.12.2020
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri'nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı
Sabancı Vakfı'nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında "Herkes Online Mı?" başlığıyla Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde online gerçekleşti.
Güler Sabancı - 08.12.2020
Sabancı Vakfı'nın 13. Filantropi Semineri, "Sosyal Değişim İçin Teknoloji" konusuna odaklanıyor
Sabancı Vakfı açıklamasına göre, vakıf tarafından düzenlenen ve teknolojinin yarattığı sosyal faydanın ve teknolojinin kapsayıcılığının konuşulacağı "Sosyal Değişim için Teknoloji" konulu seminer, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde Sabancı Vakfı'nın YouTube hesabında 15 Aralık Salı günü yayınlanacak.
Güler Sabancı - 23.11.2020
IICEC Türkiye Enerji Görünümü: Türkiye Enerji Zirvesi Özel Lansmanı
Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının öngörülebilir politikaları sayesinde enerji sektörünün yabancı yatırım çekerek diğer sektörlere örnek olduğunu ifade etti.
Güler Sabancı - 26.10.2020
Sabancı Üniversitesi'nin ilk fahri doktora diploması Jan Nahum'a verildi
Fahri doktora diploması, düzenlenen törenle Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı tarafından Nahum'a takdim edildi.
Güler Sabancı - 24.10.2020
Sabancı Vakfı Hibe Programları'nın sunduğu destek 28,5 milyon TL'yi aştı
Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen online buluşmada, 2019-2020 yıllarında Sabancı Vakfı'ndan hibe desteği alan sivil toplum kuruluşlarının (STK) proje hikayeleri paylaşıldı.
Güler Sabancı - 22.10.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okuduğu ilkokuldan köy öğretmenlerine yönelik projenin detaylarını paylaştı Açıklaması
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Köy Okulları Değişim Ağı Derneği (KODA) Genel Koordinatörü Mine Ekinci'nin hazır bulunduğu toplantıya, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı da canlı bağlantı ile katıldı.
Güler Sabancı - 09.10.2020
Son dakika haberleri... Güler Sabancı'dan Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı Açıklaması
Son dakika gündem haberine göre Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne ilişkin, "Kendi potansiyelinin farkına varan bir kız çocuğu, gücünü tüm dünyaya gösterme cesaretine sahip olur.
Güler Sabancı - 25.09.2020
Sabancı Üniversitesi'nin hikayesi kitaba dönüştü
Sabancı Üniversitesi'nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi'nin kuruluş fikrinin ortaya çıktığı andan bugüne kadar geçen süreci "Bir Üniversite Var Ederken" kitabında anlattı.
Güler Sabancı - 19.09.2020
Öğretim üyelerinden Ayvalık'ta çocuklara online teknoloji eğitimi
Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ise Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın destekleriyle oluşturulan Küçükköy'deki atölyenin iki yıldan bu yana öğrencilerin hizmetinde olduğunu ifade etti.
Güler Sabancı - 15.09.2020
Güler Sabancı'dan iş insanı Suna Kıraç'ın vefatına ilişkin açıklama Açıklaması
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, iş insanı Suna Kıraç'ın vefatına ilişkin, "Dostluğunu her zaman arayacağım Suna Kıraç, kıymetli anılarımızda ve geride bıraktığı başarılı kurumlarda her zaman yaşayacaktır.
Güler Sabancı - 23.06.2020
Dünyada 6,5 milyon enerji çalışanı Kovid-19 nedeniyle işini kaybedebilir
"Sürdürülebilirlik sektörün ana gündemi" Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı da, Kovid-19 salgını sürecinde Türkiye enerji sektörünün, arz güvenliği, arz kalitesi ve müşteri memnuniyeti açısından başarılı bir performans sergilediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Hizmetlerin ve operasyonların güçlü şekilde sürdürülmesini sağladık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güler Sabancı Haberleri | Güler Sabancı Kimdir - Haberler - Güler Sabancı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Güler Sabancı kimdir, hayatı ve biyografisi. Demir Sabancı kimdir? Demir Sabancı kaç yaşında, nereli? Demir Sabancı biyografisi!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:21:21. #1.16#

title