Glikoz Haberleri

Glikoz haber, Glikoz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Glikoz - 14.11.2020
Beypazarı üzümü cevizli sucuk haline getiriliyor
-"Bu ürünlerde kesinlikle glikoz kullanılmıyor"- İlçe genelinde ruhsatlı 17 cevizli sucuk imalathanesinin bulunduğuna değinen Korkmaz, "Toplanan üzümler kaynatılarak ve özel işlemlerden geçirilerek, elde edilen şıra, pekmez sucuğu imalatında kullanılıyor.
Glikoz - 11.11.2020
Kilo vermek ve egzersiz yapmak tip 2 diyabet riskini düşürüyor
Araştırma çerçevesinde diyabete yol açabilecek düşük glikoz toleransına sahip binden fazla kişi 8 yıl boyunca izlendi.
Glikoz - 8.11.2020
Sütte yapılan hilelere dikkat: Tehlike saçıyor
Süt kalsiyum açısından vücudumuz için önemli bir kaynak. Her şeyin doğalını yiyerek vücudumuzun bağışıklığını artırmaya çalışıyoruz. Ancak sütü en doğal haliyle tüketmenin yarardan çok zarar getirebildiğini söyleyen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Gün, özellikle açıkta satılan sütlerin tüketimi konusunda uyarılarda bulundu. Denetimleri yapılamayan bu sütlerin hayvanlardan insanlara geçebilen tüberküloz ve brusella gibi hastalıkların önünü açtığı gibi içerisine su, karbonat (soda), antibiyotik, glikoz ve üre gibi maddelerin de katıldığını belirtti.
Glikoz - 19.10.2020
Son dakika haberi | Hatay'daki yangında binden fazla arı kovanı yandı
Bal fiyatlarına da değinen Başkan Ekici, şunları kaydetti: "Bazı firmaların etiketlerinde 17, 18 hatta 14 liraya paketlenmiş markalı bal fiyatları görüyoruz. Ancak bu fiyata bal olmaz çünkü onlar bal değildir. Ticari anlamda bu işe bakanlar, az miktarda balın içerisine glikoz, invertaz enzimi balımsı maddeler katarak çoğaltıyorlar.
Glikoz - 11.10.2020
Taş değirmen helvasına büyük rağbet
Tarihi Çukur Han'da 1935 yılında açılan dükkanlarında taş değirmende susam öğüterek sıcak tahin imal eden işletme, 84 yıl önceki usullü devam ettiriyor. Taş değirmende, teknolojik gelişmelere yenik düşmeden üretilen tahine Bursalı vatandaşlar büyük rağbet gösteriyor. 85 yıldır susamı taş değirmende öğüterek tahin elde ettiklerini belirten Hakan Helvacı, "4 kuşaktır aynı yöntemi kullanıyoruz. Biz kurulduğumuz tarihten itibaren üretim şeklimizi değiştirmedik. Bizim taş değirmende ürettiğimiz tahinler doğal, diğerleri gibi zımpara ile öğütülmüyor. Kanserojen değil, yüzde yüz doğal. O yüzden lezzetli ve sağlıklı. Vatandaşlar bunu bildiği için bizi tercih ediyor. Burada yapmış olduğumuz ürünler yüzde yüz naturel, tamamen güvenilerek alınabilecek gıdalar. Tahinde, helvada, susamda hiç bir katkı maddesi yoktur. Özellikle helvamızda glikoz, mısır şurubu gibi katkı maddeleri kullanmıyoruz.
Glikoz - 30.9.2020
Zayıflamak amacıyla aç kalmak, sağlık için doğru değil
Hastaneden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Garip, vücudun uzun süren açlıklarda glikoz deposunu tüketeceği için enerji kaynağı olarak proteinleri kullanacağını, bu durumun da enfeksiyonlara ve kas kaybına yol açarak pek çok hastalığa açık hale gelebileceğini belirtti.
Glikoz - 20.8.2020
Uzmanlar uyarıyor: 'Diyabet farklı hastalıklara davetiye çıkarıyor'
"Diyabet, dinamik bir rahatsızlık" Dr. Erdoğmuş şöyle devam etti: "Tip 2 diyabet tanısı konduktan sonra bir de göz doktoruna yönlendiriyoruz. Tip 2 yavaş seyreden bir hastalık olduğu için bu hastalık ortaya çıkmadan önce gizli diyabet, yani bozulmuş glikoz toleransı dediğimiz dönemler var.
Glikoz - 27.7.2020
Diyabetli hastalarda ne gibi ağız problemleri görülür?
Diyabet hastaları ağız ve diş bakımlarında nelere dikkat etmeli? Glisemik kontrolü kötü olan hastalar için hastaların iç hastalıkları/endokrinoloji doktorları ile bilgi alışverişi yapılarak dental tedavi planını oluşturulmaktadır. Gerekli durumlarda hastadan işlem öncesi kan şeker düzeyinin belirlenmesi için glikoz ölçümü istenmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Glikoz Haberleri | Glikoz Haber - Haberler - Glikoz haberleri, son dakika glikoz haber ve gelişmeleri burada. Genç Girişimci Suudi Arabistan'da yetiştirdiği hurmaları dünyaya ihraç ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 21:10:27. #1.14#
title