Haberler

Sason'dan Afrin'e Bal ve Cevizli Sucuk Gönderildi

Sason'dan Afrin'e bal ve cevizli sucuk gönderildi Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe bal ve cevizli sucuk Operasyondaki Mehmetçiğe güç vermesi için hazırlanan bal ve cevizli sucuklar jandarma komutanlığına teslim edildi 10 yaşındaki kız çocuğundan duygulandıran Mehmetçik sevgisi...

Sason'dan Afrin'e bal ve cevizli sucuk gönderildi

Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe bal ve cevizli sucuk

Operasyondaki Mehmetçiğe güç vermesi için hazırlanan bal ve cevizli sucuklar jandarma komutanlığına teslim edildi

10 yaşındaki kız çocuğundan duygulandıran Mehmetçik sevgisi

Sümeyya Çelik, kumbarasındaki harçlığı Afrin'deki askerlere göndermek istiyor

BATMAN - Batman'ın Sason ilçesindeki vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlerin güç ve moral bulması için yörede üretilen cevizli sucuk ve kara kovan balından oluşan paketleri hazırlayarak operasyona gönderilmesi için Sason Jandarma Komutanlığına teslim ederken, ilkokul 5. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Sümeyya Çelik ise kumbarasında biriktirdiği tüm harçlığı Mehmetçiğe göndermek istediğini söyledi.

Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe Türkiye'nin birçok yerinden olduğu gibi Batman'ın Sason ilçesinden de destek akmaya devam ediyor. Sasonlu vatandaşlar, terör örgütü mensuplarının Afrin'den temizlenmesi için TSK unsurlarınca başlatılan Zeytin Dalı Harekatına katılan askerlerin moral ve motivasyonunun yükselmesi ve güç ile kuvvet toplaması için yörenin meşhur cevizli sucukları ve kara kovan ballarından toplayarak askerlere gönderilmesi için Sason İlçe Jandarma Komutanlığına teslim etti. İlçede faaliyet yürüten Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar tarafından başlatılan kampanya hakkında konuşan Sağlık Sen Sason İlçe Temsilcisi İrfan Demir, "STK'larımız ve köylülerimizin hazırlamış olduğu ürünleri Afrin'e göndermek için burada bulunmaktayız. Biz de Sağlık Sen olarak elimizden ne geliyorsa ülkemiz ve devletimiz için her zaman buradayız. Yüce Rabbim devletimizi ve askerimizi korusun" dedi.

"Mehmetçiğimize şifa olsun"

Canı ve kanının son damlasına kadar vatanı korumak için her zaman hazır olduklarını belirten Sason kanaat önderlerinden Hüseyin Çelik, Zeytin Dalı Harekatı için Başkomutanı ve Mehmetçiği desteklemek için toplandıklarını söyledi. Çelik, "Her zaman onların yanındayız. Canımızla, başımızla, kanımızın son damlasına kadar vatanı korumak için her zaman hazırız. Köylerimizde meşhur olan cevizli sucuk ve kara kovan balını köylüler ne kadar getirdiyse köy meydanında topladık. Sınırda olan Mehmetçiğimiz yesin, onlara şifa olsun diye toplayıp getirdik. Sason Jandarma Komutanlığımıza teslim ettik. Bazı güçler söylüyor Türkiye neden Afrin'e operasyon düzenliyor diye? Kim bunu diyorsa yanlıştır, haksızdır. Çünkü Türkiye 30 yıldır bu terör PKK, FETÖ ve son yıllarda DEAŞ ile mücadele etmektedir. Onların kampları Suriye'de, Kuzey Irak'ta eğitim görüp bizim vatanımıza, devletimize, milletimize, askerlerimize, polislerimize ve sivil halkımızı bombalarla, hain tuzaklarla hep şehit ediyorlar. Zeytin Dalı Operasyonu geç bile kalındı. Ama er veya geç yine Türkiye buna mecbur kaldı operasyonu devam ettirmektedir. Teröristleri destekleyen insanlar utansınlar, Türkiye hiçbir devlete hiçbir topluma zarar vermemiştir. Şuana kadar nerede bir mazlum varsa hep destekliyor. Buna rağmen yine hain güçler kim olursa olsun hain bazı devletler bu teröristleri silahlandırıp Türkiye'ye ve Müslümanlara zarar vermek için Ortadoğu'da ve sınırlarımızda saldırıyorlar" diye konuştu.

"Allah onları kazadan ve beladan korusun"

Askerlerin üşümemesi için cevizli sucuğun iyi geldiğini belirten Topluca Köyü Muhtarı Suat Çelik; "Köylülerimizle bir araya gelerek Afrin'de bulunan Mehmetçiğimize kendi imkanlarımız doğrultusunda cevizli sucuk ve kara kovan balı topladık. Soğuk kış aylarında olduğumuzdan dolayı askerlerimiz üşümesin diye ve cevizli sucuk çok iyi olduğundan dolayı gönderiyoruz. Sıfır şekerli olan kara kovan balını Mehmetçiğimize gönderiyoruz. Allah onları kazadan ve beladan korusun" şeklinde konuştu.

"Allah ordumuzu muzaffer eylesin"

Devletimize hainlik yapan tüm örgütlere karşı olduklarını ifade eden Sason Toç Bir Sen İlçe Temsilcisi Mutalip Çelik ise TSK'nın başlattığı Afrin operasyonunu sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Çelik, "Devletimize, bayrağımıza ve ezanımıza karşı kurulan tüm örgütler ve bu örgütleri destekleyen kişilere karşı olduk ve bundan sonrada karşı olmaya da devam edeceğiz. Bugün sendika başkanları, kanat önderleri ve köy halkı ile birlikte Afrin'deki kahraman Mehmetçiğimize cevizli sucuk ve hakiki kara kovan balı topladık ve sınırdaki kahraman Mehmetçiğimize göndereceğiz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin" ifadelerini kullandı.

"Kumbaramdaki harçlığı Afrin'deki askerlere göndermek istiyorum"

Sasonlu ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki kız çocuğu Sümeyye Çelik de kumbarasında biriktirdiği bütün parayı Mehmetçiğe göndermek istediğini söyledi. Çelik, "Kumbaramda topladığım tüm harçlıklarımı Afrin'de bulunan Mehmetçiğe göndermek istiyorum. Allah onların yar ve yardımcıları olsun. En büyük hayalim Başkomutanımız Cumhurbaşkanını görmektir" diye konuştu.

STK temsilcileri ve köylüler tarafından toplanan kara kovan balı ve sucuklu cevizler operasyondaki askerlere gönderilmek üzere Sason İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Hüseyin Çelik Türkiye Sason Afrin Genel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title