Haberler

Yeni atanan İstanbul Müftüsü göreve başladı

Güncelleme:

Yeni atanan İstanbul Müftüsü göreve başladı İstanbul Müftülüğüne atanan Prof. Dr. Safi Arpaguş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katıldığı programla cübbesini giyerek göreve başladı.

Yeni atanan İstanbul Müftüsü göreve başladı

İSTANBUL - İstanbul Müftülüğüne atanan Prof. Dr. Safi Arpaguş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katıldığı programla cübbesini giyerek göreve başladı.

İstanbul Müftülüğüne atanan Prof. Dr. Safi Arpaguş, düzenlenen programın ardından göreve başladı. Prof. Dr. Arpagş'un cübbe giydiği programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, çok sayıda din görevlisi ve akademisyen katıldı. Eski İstanbul İl Müftüsü Selahattin Kaya'nın da dua ettiği program, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Prof. Dr. Arpaguş'a cübbe giydirmesinin ardından sona erdi. Daha sonra Başkan Erbaş, beraberindeki heyetle İstanbul Müftülüğüne geçti.

İstanbul Müftülüğü Ek Hizmet Binası'nda düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hayırlı bir merasimde olduklarını ifade ederek, "Allah Resulü Efendimizin varisleri olarak, onun bize emanet ettiği din-i mübin-i İslam'ı, Kur'an ve sünnet çizgisinde insanlara, topluma anlatmak, din hizmetiyle onları aydınlatmak ile görevli teşkilatının en önemli kurumlarından birisi olan İstanbul Müftülüğündeki görev değişimi merasiminde beraberiz. Nice hocamız bu büyük müessesede şimdiye kadar bu ulvi görevi üstlendi, yerine getirdi. Çok güzel hizmetler yaptılar" dedi.

Başkan Erbaş, Kur'an-ı Kerim'de, 'İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir' buyurulduğunu hatırlatarak, "Bugün 81 il müftümüz, 250 kadar il müftü yardımcımız, 922 ilçe müftümüz ve diğer görevlilerimizle bu görevi yürütmeye çalışıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak yurt içinde ve yurt dışında vazifeyi en güzel bir şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz" diye konuştu.

Arpaguş'un tecrübesinin görevine yansıyacağına ifade eden Başkan Erbaş, "İnşallah İstanbul Müftülüğümüzü, 39 ilçe müftümüzle ve 10 civarında il müftü yardımcımızla değerli müftümüz Prof. Dr. Safi Arpaguş kardeşimiz, bu görevi en güzel bir şekilde yürütecektir" ifadelerini kullandı.

İstanbul Müftülüğü görevini teslim eden Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ise yaptığı konuşmada Prof. Dr. Safi Arpaguş'a başarılar dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a ve İstanbul Müftülüğü personeline teşekkür etti.

Maşalı'dan görevi teslim alan Prof. Dr. Safi Arpaguş da programa katılanlara teşekkür ederek, "İstanbul Müftülüğünün değerli olduğu kadar ağır sorumlulukları da olduğu bilinciyle Cenab-ı Hak'tan yardım niyaz ediyor, siz değerli dostlarımızdan dua istirham ediyorum" dedi.

Arpaguş, din hizmetinin doğumdan ölüme kadar insanın, hayatının hemen her safhasında ihtiyaç duyduğu bir husus olduğunu ifade ederek, "Dolayısıyla bu kutsal görevi ifa etmek insanımıza ve yeni nesillerimize gelenekten geleceğe köprü olabilmek, onları İslam'ın hayat düsturları, Kur'an-ı Kerim ve sünneti seniyyenin manevi atmosferinde irşad edebilmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Cumhuriyet tarihimizin 13. İstanbul Müftüsü olarak bendenizi bu göreve layık gören başta saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamıza şükranlarımı arz ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Diyanet İşleri Başkanlığı Ali Erbaş İstanbul Genel Yerel Güncel Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

''Zıkkım yesin, gebersinler'' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa yalanlandı

''Zıkkım yesin, gebersinler'' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa yalanlandı

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti?
TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title