Haberler

Antalya'da 5 buçuk milyon Rus turist hedefi

Güncelleme:

Antalya'da 5 buçuk milyon Rus turist hedefi Rus girişimciler Antalya'da Buz Pateni Sarayı yapmak istiyor Vali Münir Karaloğlu: "5 buçuk milyon civarında Rus misafiri Antalya'da ağırlamış olacağız" -"Rus Festivali yapılsın arzusundayız" Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov:...

Antalya'da 5 buçuk milyon Rus turist hedefi

Rus girişimciler Antalya'da Buz Pateni Sarayı yapmak istiyor

Vali Münir Karaloğlu: "5 buçuk milyon civarında Rus misafiri Antalya'da ağırlamış olacağız"

-"Rus Festivali yapılsın arzusundayız"

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov: "Ünlü sanatçılarımız Antalya'yı sevmeye başladılar, konserler düzenliyorlar"

ANTALYA - Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Rus turist sayısı 4 milyon 300 bini geçti. Bu oran böyle devam ederse 5 buçuk milyon civarında bir Rus misafiri Antalya'da ağırlamış olacağız. Ayrıca Antalya'da Rus festivali yapılsın arzusundayız" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Antalya'ya gelen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, beraberindeki heyetle Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti. Görüşmede Türk-Rus ilişkileri ele alındı, turizm, kültür, sanat alanlarında işbirlikleri değerlendirildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu, "Rus turist sayısının her sene artması bizi memnun ediyor. Geçen sene Antalya'ya 4 milyon 803 bin Rus vatandaşını misafir etmiştik. Bu yıl 16 Eylül itibariyle 4 milyon 300 bini geçti. Yüzde 14'lük bir artışımız var. Bu oran böyle devam ederse 5 buçuk milyon civarında bir Rus misafiri Antalya'da ağırlamış olacağız. Elbette hareket bu kadar büyük olunca zaman zaman ufak tefek problemler de yaşıyoruz ama başkonsolos ile kurduğumuz ilişkiler sayesinde problemleri aşıyoruz" şeklinde konuştu.

Rusya ile var olan ilişkileri çeşitlendirmek istediklerini kaydeden Karaloğlu, "3 senedir Moskova'da festival yapıyoruz. Biz de Antalya'da bir Rus festivali yapılsın arzusundayız, bu yönde talepleri olan arkadaşları teşvik ediyoruz" diye konuştu.

Rus girişimciler Antalya'da buz pateni sarayı yapmak istiyor

Mokova'daki festivallerin desteklendiğini dile getiren Yerhov da, "Biz de yavaş yavaş desteklemeyi ve Türkiye'de de yapmayı hedefliyoruz. Yakın gelecekte Bodrum'da gastronomi etkinliği başlayacak. Bugün antrenmanlarını Bodrum'da yapsınlar, seneye de Antalya'da. Turizmin olduğu yerde kültür ve sanat da arkasından gelir. Bu yaz Antalya'da düzenlenen buz pateni şovu çok başarılıydı. Bazı girişimciler Antalya'da buz pateni sarayı yaptırmak istiyor. Ünlü sanatçılarımız da Antalya'yı sevmeye başladılar, konserler düzenliyorlar" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Antalya turist Rusya Genel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title