Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Annelerimizin Kaderi Sadece Ağlamak Olmasın, Evladı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın, evladı zorla dağa götürülmüş olmak olmasın" -AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Bismil'e çıkarma yaptıDİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın, evladı zorla dağa götürülmüş olmak olmasın"

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Bismil'e çıkarma yaptı

DİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Bismil ilçesine adeta çıkarma yaptı. Çiftçilerle, kadınlar ve sanayi esnafıyla bir araya gelen Eker, en büyük ihtiyacın annelerin ağlamaması olduğunu belirterek, "Annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın, evladını kaybetmiş olmak olmasın, evladı zorla dağa götürülmüş olmak olmasın, evladı kandırılıp işsizlikten, fukaralıktan terör örgütlerinin eline düşmek olmasın" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Bismil ilçesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında çiftçilerle, kadınlarla ve sanayi sitesi esnafıyla bir araya gelip sorunlarını dinleyene Eker'e, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kudbettin Arzu, AK Parti milletvekili Ebubekir Bal, parti il ve ilçe teşkilatı üyeleri de eşlik etti.

Zılgıt ve alkışlarla karşılandı

İlk olarak ilçede bulunan Pamuk Üreticileri Birliği'ni ziyaret eden Eker, burada çiftçilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Eker, daha sonra Aile Destek Merkezi'nde kadın usta öğretici ve kursiyerlerle bir araya geldi. ADEM konferans salonun dolduran kadınlar Eker'i zılgıt ve alkışlarla karşıladı.

"Annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın"

Burada kadınlara seslenen Eker, en büyük ihtiyacın huzur, barış ve annelerin göz yaşı dökmemesi olduğunu vurguladı. İnsanların barış ve huzurunun artmasını istediklerini kaydeden Eker, "Bizim için en önemli olan şey annenin ağlamaması. Çünkü anne ağlarsa biz çok ağlarız. Bütün kadınlar annedir ve bütün kadınlar bizim için çok kıymetlidir. Hiçbir çocuk annesini ağlarken görmek istemez. Çocuk anneden daha çok üzülür annesi ağladığında. Çocuk annesi ona kızdığında annesinden kaçar annesine sığınır. Anne bizim sığınağımızdır. Onun için annenin ağlamaması lazım. Annenin gözyaşı dökmemesi, yüreğinin sızlamaması hepimizin üzerinde çalışması gereken bir iştir. Bizim topraklarımızda annelerimizi çok ağlattılar. Biz de onlarla birlikte çok acı çektik. Bizim en büyük ihtiyacımız huzur ve barıştır, annelerimizin göz yaşı dökmemesidir. Anne merhamettir, şefkattir, sevgidir, ilgidir, fedakarlıktır, hoşgörüdür, toleranstır. Annelerimizin evlatları işsiz kaldığında annelerin çok üzüldüğünü biliyoruz. Onların işi olsun ister anneler. Onların eğer bu bereketli topraklarda yeteri kadar işi olmamışsa bunun sebebi huzur ve güven noksanlığıdır. Terör ve şiddettir. Başka bir sebebi yok. Bizim kaderimiz, annelerimizin kaderi sadece ağlamak olmasın, evladını kaybetmiş olmak olmasın, evladı zorla dağa götürülmüş olmak olmasın, evladı kandırılıp işsizlikten, fukaralıktan terör örgütlerinin eline düşmek olmasın. Biliyorum ki onlar istemiyorlar yatırım yapılmasını. Barajların yollarına mayın döşüyorlar, ağaçları yakıyorlar, eziyet ediyorlar, haraç alıyorlar iş adamlarından, baskı yapıyorlar, tehdit ediyorlar şantaj yapıyorlar. Niye yatırım olmasın diye. Yatırım olursa Bismil'de işsiz olmaz, Diyarbakır'da kalmaz, Batman'da da kalmaz. O zaman kandıracakları kimse olmaz. Dağa götürmek için kimse kalmaz. Biz diyoruz ki AŞ ve iş çok olsun. Herkesin evi, barkı olsun" dedi.

Konuşmasının ardından Eker, salondakiler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Eker, daha sonra Memur Sen ilçe teşkilatı ziyaretinin ardından muhtarla ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Eker, ilçede bulunan sanayi sitesi yönetimini ziyaret ettikten sonra esnafı gezdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır Ak Parti Bismil Genel Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Bakmadan Geçme

Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title