Platonik aşık olduğu genç kızı yaralayan saldırganın avukatından pes dedirten savunma: Bıçak öldürmeye elverişli değil

Platonik aşık olduğu genç kızı yaralayan saldırganın avukatından pes dedirten savunma: Bıçak öldürmeye elverişli değil

İhlas Haber Ajansı / Sefa Tetik - Haberler | 3. Sayfa

Erzurum'da 2018 yılında platonik aşık olduğu genç kızı defalarca bıçaklayan saldırgan hakim karşısına çıktı. Sanık, "Psikolojik sorunlarım var, pişmanım" derken, sanığın avukatı ise "Elindeki bıçak öldürmeye elverişli değil, o nedenle 'yaralanma' suçundan yargılanmalı" diyerek pes dedirtti.

13 Ekim 2018'de Erzurum'un Aziziye ilçesi Dadaşkent Mahallesinde bir markette meydana gelen olayda, Murat Y. isimli şahıs, çalıştığı marketteki iş arkadaşı Canısı Toktay'a arkadaşlık teklif etti, ancak reddedildi. Genç kıza cep telefonundan mesajlar göndermeye başladı. Murat Y. markette de genç kızı rahatsız edince market müdürü tarafından önce işten uzaklaştırıldı, ardından işten çıkarıldı.

MARKET ÇALIŞANLARI SALDIRGANI DURDURDU

Daha sonra markete bıçakla gelen Murat Y., manav reyonu önünde bekleyen Canısı Toktay'a saldırdı. Genç kızı bıçaklamaya başlayan Murat Y., kaçmaması için Canısı Toktay'ı kolundan tuttu. Genç kız sol göğsü ve sırtından olmak üzere üç bıçak darbesi aldı. Yaşanan saldırıda market çalışanları, Murat Y.'yi etkisiz hale getirip elindeki bıçağı aldı.

Bugün Murat Y. hakkında Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık Murat Y., 6. kez hakim karşısına çıktı. Davaya mağdur Canısı Toktay katılmazken sanık Murat Y. ise Erzurum E Tipi Cezaevinden SEGBİS bağlantısıyla katıldı.

"PSİKOLOJİM BOZUKTU"

Sanık Murat Y. savunmasında olayın psikolojik sorunlar yaşadığı dönemde gerçekleştiğini ifade ederek, "Pişmanım psikolojim bozuktu. Ben bu suçu işlerken kendimde değildim. 2012 yılından berri tedavi görüyorum. Canısı beni tehdit edip rahatsız ediyordu." dedi.

Canısı Toktay'ın avukatları tutuklama kararının devamını isterken tasarlayarak adam öldürmek suçundan zanlının en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

"BIÇAK ÖLDÜRMEYE ELVERİŞLİ DEĞİL"

Murat Y.'nin avukatı ise mağdur Canısı Toktay'ın ölümcül bölgelerinden yara almadığını zanlının da elinde ki bıçağın öldürmeye elverişli bir bıçak olmadığını zanlının 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan değil 'yaralama' suçundan yargılanmasını istedi.

"RAPORLAR ÇELİŞKİLİ"

Psikolojik sıkıntılar yaşadığını savunun Murat Y.'nin Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği tarafından hazırlanan raporunda sanığın cezai ehliyetinin bulunduğu ancak tam olmadığı, Erzurum Adli Tıp Kurumu 4. ihtisas Kurulu'nun hazırladığı raporda ise zanlının cezai ehliyetinin tam olduğu görüldü. Her iki raporun çelişkili olması üzerine mahkeme heyeti zanlının cezai ehliyetinin Erzurum Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu tarafından tekrar araştırılmasına karar verdi. Sanık Murat Y.'nin ise tutukluluğunun devamına karar verilerek duruşmanın başka bir tarihe ertelenmesi kararı çıktı.

"ADIMI VE ŞEHRİMİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALACAĞIM"

Mağdur Canısı Toktay ise aylar önce sosyal medya hesaplarında yayımladığı yazıyla gündem olmuştu. 5 sayfalık notla yardım isteyen Toktay, zanlı serbest bırakılırsa adını ve şehrini değiştirmek zorunda kalacağını anlatmıştı.

Canısı Toktay olay günü Murat Y.'nin ailesinin kendi ailesini arayarak "Senin kızın yüzünden benim oğlum ceza çekemez parası neyse verelim" dediklerini iddia etmişti. Toktay, Murat Y.'nin serbest kalması halinde kendisinin şehrini ve ismini değiştirmek zorunda kalacağını söylemişti. Canısı T. yazısının son kısmında ise "Ben adımı çok seviyorum. Değiştirmek istemiyorum. Ben Erzurum'u çok seviyorum. Gitmek istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Platonik aşık olduğu genç kızı yaralayan saldırganın avukatından pes dedirten savunma: Bıçak öldürmeye elverişli değil
Platonik aşık olduğu genç kızı yaralayan saldırganın avukatından pes dedirten savunma: Bıçak öldürmeye elverişli değil

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sefa Tetik

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title