Haberler

Genç Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi projesi kapsamında Bilecik’te projeleri kabul edilen ve merkez ilçede Büyükbaş Hayvancılık Projesi uygulayan 22 çiftçi ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi projesi kapsamında Bilecik'te projeleri kabul edilen ve merkez ilçede Büyükbaş Hayvancılık Projesi uygulayan 22 çiftçi ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde gerçekleşen toplantıya Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik Kırsal Kakınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray, Ziraat Mühendisi Aytekin Yönter ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projeleri hakkında yayınlanan tebliğ ile 18-40 yaş arasındaki çiftçilere 30 bin TL hibe desteği için Bilecik'e geçen sene toplam 136 projenin tahsis edildiğini, tahsis edilen toplam ödenek miktarının ise 4 milyon 80 bin TL olduğunu, merkez ilçede toplam 30 proje uygulanarak, 22'sinin büyükbaş hayvancılık, 7'sinin küçükbaş hayvancılık, 1 tanesinin de Örtü Altı Yetiştiricisi Projesi olduğunu söyledi. Yıldız, "Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz olarak çiftçilerimizin daha profesyonel tarım yapmasını her zaman desteklemekte olup, çiftçi eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Düzenlediğimiz kurslara mutlaka katılmalısınız. Bu proje ile boşalan köylerin tekrar canlanmasını amaçlıyoruz. Projeden faydalanan tüm genç çiftçilerimizin başarılı olacağına gönülden inanıyor, gelecek yıl daha fazla destek almamıza katkı sağlayacaklarını umuyorum. Bu ve benzeri projelerin başarısını yakından takip etmekteyiz. Art niyetli ve başarısız olanlar yapılan hibeyi geri ödediği gibi 5 yıl boyunca Bakanlığımızın hiçbir desteğinden faydalanamayacak olduğunu da belirtiyor, projelerin girişimci genç çiftçilerimize, ilimiz tarım ve hayvancılığına, ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ümidiyle projenin hayırlı olmasını dilerim" dedi. - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Hacı Dursun Yıldız Bilecik Yaşam Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletmeye ceza uygulandı

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletmeye ceza uygulandı

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Bakmadan Geçme

Yurtiçi kargo bayramda açık mı? Yurtiçi kargo bayramda dağıtım yapıyor mu, saat kaçta açılıyor, kapanıyor? Bankalar hangi gün açılacak? Bankalar ne zaman, hangi tarihte mesaiye başlıyor? Bayramda bankalar kapalı mı, açık mı? House Of The Dragon hangi platformda? House Of The Dragon dizisi nerede, hangi platformda? Arda Güler İlk 11'de oynayacak mı? Arda Güler Türkiye - Gürcistan maçında var mı, kadroda mı? Turkcell bayramda açık mı? Turkcell bayileri bayramda kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Metro market bayramda açık mı? Metro market bayramda çalışıyor mu, kaça kadar açık? Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm! Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur?
Arap turistler Uzungöl'de birbirine girdi! Vatandaşlar güçlükle ayırdı

Arap turistler Uzungöl'de birbirine girdi! Vatandaşlar güçlükle ayırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title