Gelenekselleşen Milliyet Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gelenekselleşen Milliyet Ödülleri Sahiplerini Buldu

65 yıldır basında güven ilkesiyle gazetecilik yapan Milliyet'in bu yılki ödül töreni, 11 Mayıs Pazartesi günü Milliyet binasında yapıldı.

Gelenekselleşen Milliyet Ödülleri Sahiplerini Buldu

Törende, geleneksel Abdi İpekçi "Yılın Gazetecisi"ödülünü Kemal Göktaş ve Mehmet Emin Al alırken, Haldun Taner "Yılın Öykücüsü" ödülünü Hande Gündüz, Örsan Öymen "Yılın Araştırmacısı" ödülünü Prof. Dr. Oğuz Karadeniz aldı. Törende Demirören Medya Kıdem Ödülleri de dağıtıldı.

Geleneksel Milliyet Ödülleri 11 Mayıs Pazartesi günü Milliyet binasında düzenlenen törende sahiplerini buldu. Geleneksel Abdi İpekçi "Yılın Gazetecisi", Haldun Taner "Yılın Öykücüsü" ve Örsan Öymen "Yılın Araştırmacısı" ödüllerinin verildiği gecede Demirören Medya Kıdem Ödülleri de dağıtıldı.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Demirören Oktay, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila kategorilerin jüri üyelerinin katılımıyla düzenlenen törene, gazete çalışanları da katıldı.

65 yıldır basında güven ilkesiyle gazetecilik yapan, Türk basın ve yayın tarihinin en önemli ödüllerinden olan 26. Abdi İpekçi "Yılın Gazetecisi", 28. Haldun Taner "Yılın Öykücüsü" ve 25. Örsan Öymen "Yılın Araştırmacısı" ödülleri gece de sahiplerini buldu.

Gecede konuşma yapan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, "Bugün aynı zamanda Milliyet Gazetesi olarak 65. yaşımızı kutlamanın gurunu yaşıyoruz. Milliyet yayın hayatına başladığı günden beri Türk basının en itibarlı, en güvenilir, en etkili gazetesi olmuştur. Bunu da sosyal duyarlılığı ve hiçbir zaman düşürmediği seviyeli ve objektif yayın çizgisi sayesinde yapmıştır. Bununla birlikte Milliyet Gazetesinde gelenekselleşen ödül törenimizle nice saygın, doğru habercilik anlayışına sahip gazeteci arkadaşlarımıza Türk basının en önemli ödülü olan Abdi İpekçi, Haldun Taner ve Örsan Öymen ödüllerini verdik. Bu sene de başarılı çalışmalara imza atmış dört meslektaşlarımıza camiamızda önemli yeri olan ödüllerimizi takdim ettik. Ödül alan meslektaşlarımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim." dedi.

Abdi İpekçi "Yılın Gazetecisi" ödülü Kemal Göktaş ve Mehmet Emin Al 'ın oldu

Usta gazeteci Abdi İpekçi anısına düzenlenen 2015 Yılı Gazetecilik Ödülü, "Uludere'nin Bilinmeyenleri" ve "Resmi Kayıtlar Eker'i Doğruladı" başlıklı haberleri ile Milliyet Gazetesi muhabiri Kemal Göktaş verildi. Başbakanlık müşavirinin bir göstericiyi yerde tekmelemesini görüntüleyen fotoğrafıyla 9 Eylül Gazetesi Muhabiri Mehmet Emin Al ise fotoğraf dalında ödülün sahibi oldu. Kazananlar ödüllerini duayen gazeteci Doğan Heper'in elinden aldı.

Haldun Taner "Yılın Öykücüsü" ödülü Hande Gündüz'e verildi

Türk öykücülüğünün güçlü kalemi Haldun Taner anısına bu sene 28. kez verilen "Yılın Öykücüsü" ödülünü ise "Uzun Irmak Boyunca" isimli kitabı ile Hande Gündüz aldı. Kendine özgü öykü diliyle hayatın ayrıntılarını kavrama becerisi ve yazılmayan hayatları anlatmaya yatkınlığı ile ödüle layık görülen Hande Gündüz'e ödülünü Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila takdim etti.

Örsan Öymen "Yılın Araştırmacısı" ödülü Prof. Dr. Oğuz Karadeniz'in oldu

Araştırmacı gazeteciliğin duayenlerinden Örsan Öymen adına verilen "Yılın Araştırmacısı" ödülü bu sene "Türkiye'de Madem İşçisinin İş Sağlığı ve Güvenliği: Bütüncül Bir Yaklaşım Gereği" başlıklı araştırması ile Prof. Dr. Oğuz Karadeniz'in oldu. Karadeniz ödülünü Altan Öymen'den aldı.

Demirören Medya Grubu Kıdem Ödülleri'nin de sahiplerini bulduğu keyifli gece tüm gazete çalışanları ile birlikte kesilen 65. yıl pastası ile son buldu.