Haberler

"Geleceğin Kadın Liderleri" Ayşe Arman'la Buluştu

Sanofi Türkiye'nin ev sahipliğini yaptığı toplantıya geleceğin kadın lideri programı mezunları, gönüllü eğitmenler ve Sanofi çalışanları katıldı. Ayşe Arman'ın deneyimlerini aktardığı toplantıda, Sanofi İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özcan ile KAGİDER Başkanı Sanem Oktar da birer konuşma yaptı.

KAGİDER ve Sanofi Türkiye'nin genç kadınların toplum ve iş hayatına katılımını artırmak amacıyla yürüttükleri uzun soluklu çalışmalardan biri olan 'Geleceğin Kadın Liderleri' projesi kapsamında ünlü gazeteci Ayşe Arman'ın katıldığı 'Medyada Kadın' toplantısı düzenlendi. Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özcan'ın ev sahipliğini yaptığı toplantıya KAGİDER Başkanı Sanem Oktar da katıldı.

GENÇ KADINLARIN HAYATINA ANLAMLI BİR DOKUNUŞ

Fırsat eşitliği ve kadın istihdamı çerçevesinde yürütülen 'Geleceğin Kadın Liderleri' projesi kapsamında KAGİDER ve Sanofi, genç kadınların iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmaları için çalışmalar yürütüyor. Program içeriğindeki eğitimler sayesinde genç kadınlara iş hayatına atacakları ilk adımda büyük destek veriliyor. Program kapsamında üniversiteden yeni mezun veya son sınıf öğrencileri arasından, başarılı ve eşit fırsata sahip olmayan kadınlar seçiliyor. Seçilen başarılı kadınlara KAGİDER ve Sanofi tarafından iş bulma sürecinde ihtiyaçları olan bilgileri içeren eğitim ve mentorluk desteği veriliyor. Eğitimlerde genç kadınların iş bulma süreçlerinde ihtiyaçları olan bilgi ve deneyimler de paylaşılıyor. 'Geleceğin Kadın Liderleri' projesinde yaklaşık bir hafta süren eğitim programı çerçevesinde iş hayatına yönelik temel bilgi ve beceriler, kariyer geliştirme ve yönetmeye yönelik bakış açısı ve işe giriş becerileri başlıkları altında eğitim veriliyor. Eğitimler sonrasında 'Geleceğin Kadın Liderleri' programından mezun olan genç kadınlar hem işe girişlerinde hem de kariyerlerinin ilk yıllarında eğitimci ve mentorlardan ve daha önce programdan mezun olmuş diğer geleceğin kadın liderlerinden destek alıyor. İş hayatında giderek sayıları artan Geleceğin Kadın Liderleri programının mezunları, çeşitli iletişim kanalları, sosyal medya grupları, dönemsel ve bölgesel buluşmalar aracılığıyla da birbirlerine destek veriyorlar.

ARMAN'DAN GENÇ KADINLARA ÖNEMLİ ÖNERİLER…

Köşesine taşıdığı kadın hikâyeleriyle toplumda yeni bir bakış açısının oluşmasına büyük katkıda bulunan Ayşe Arman, genç kadınlara deneyimlerini anlattı. Hayatın kısa ve bir tane olduğunu söyleyen Ayşe Arman "Başkasının size dayattığı hayatı yaşamayın. Gerekirse itiraz edin, kendi kurallarınızı yazın ve kendi kurallarınıza göre yaşayın. Çok yetenekli değilim ama cesurum ve hep cesurdum. Başarıyı getiren en önemli şeyde cesarettir. Ben güvenli alanlarımızı terk etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ben işimi de hayatımı da kendi kurallarımla yaşadım. Siz de ne yapıyorsanız kendiniz için yapın" dedi.

7 YILDIR ARALIKSIZ DESTEK SANOFİ'DEN…

Sanofi olarak bu projeye 2010 yılından bu yana aralıksız destek verdiklerini söyleyen Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özcan, "En uzun soluklu programlardan biri olan 'Geleceğin Kadın Liderleri' ile genç ve başarılı kadınlarımızın hayat yolculuklarında onlarla birlikte yürüyüp, destek olmak için çalışıyoruz. Proje ortağımız KAGİDER ile 7 yılda önemli ve çok değerli işler yürüttük. 500 genç kadını iş hayatlarında başarı kapılarını araladık. Böyle bir projenin parçası olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz" diye konuştu.

SANEM OKTAR: "HAREKETE GEÇİN VE GÜCÜNÜZÜ PAYLAŞIN"

Kadının istihdamdaki önemi üzerine bir konuşma yapan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, 'Geleceğin Kadın Lideleri'nin ilk mezunlarından bir GKL ile çalıştığını ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Afrika filleri, daha yavruyken kalın zincirlerle kalın kazıklara bağlanırlar. Filler zinciri kırmaya çalışır ama bir türlü başaramaz. Fil büyür, güçlenir ama bir tek engeli vardır. O da zihni. Çocukluğundan beri o zinciri kıramayacağını düşünür. Koca filin özgüvenini sahip olduğu gerçek gücü ortaya çıkarmamız lazım. Cesur kadınlar ve geleceği değiştirecek liderler ile birlikte olmak istedik. Amacımız bu genç insanlarda bulunan özgüveni ortaya çıkarabilmektir. Bugün burada bulunan genç kadın liderler yarın şirket yönetecekler hatta ülkeyi… Bu nedenle harekete geçin ve gücünüzü paylaşın."

Konuşmaların ardından Ayşe Arman'ın moderatörlüğünde KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Servisimin Cömert Birced, Sanofi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özan ve Sanofi Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya'nın katılımcı olduğu bir panel gerçekleştirildi. Ayşe Arman'ın ve katılımcıların sorularını büyük bir içtenlikle ve samimiyetle cevaplayan panel katılımcıları, herkesin keyif aldığı ilk Sektör Buluşmaları toplantısını gerçekleştirdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Ayşe Arman Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Anayasanın 58. maddesi nedir? (Gençliğin Korunması) Anayasa madde 58 konusu ne? 15 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 15 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Kepez Belediye Başkanı hangi partiden? Kepez seçim sonuçları 2024! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı mı? Mesut Kocagöz neden tutuklandı, suçu ne? Almanya'da şampiyon kim oldu? 2024 Almanya Bundesliga Şampiyonu belli oldu Karagümrük Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Karagümrük FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Karagümrük Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Karagümrük FB maçı kaç kaç, canlı maç skoru! SGK'dan çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title