Geleceğin İletişimcileri Ülke Gündemine Yön Verenlerle Bir Araya Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Geleceğin İletişimcileri Ülke Gündemine Yön Verenlerle Bir Araya Geldi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam
Geleceğin İletişimcileri Ülke Gündemine Yön Verenlerle Bir Araya Geldi

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencileri, Misafir Öğretim Elemanı Nuray Köroğlu’nun yürüttüğü “Seminer II” dersi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Doğan Yayın Grubu’na ziyarette bulundu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencileri, Misafir Öğretim Elemanı Nuray Köroğlu'nun yürüttüğü "Seminer II" dersi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Doğan Yayın Grubu'na ziyarette bulundu.

Öğrenciler, TBMM turunun yanı sıra İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'le bir araya gelirken ziyaretleri sırasında vekillere hem gündeme hem de medyadaki gelişmelere ilişkin sorular yöneltti. Oldukça verimli geçen görüşmelerin ardından ikinci durakları olan Doğan Medya Grubu'na ziyarette bulunan öğrencilere, CNN Türk'ten Elçin Ergün ve Serhat Dal Ankara'nın dinamiklerinden bahsederken, Kanal D'den İrem Akbaş ise akşam haberler inin hazırlık sürecine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Hürriyet Gazetesi istihbarat şefi Soner Gürel ile deneyimli foto muhabiri Rıza Özel ve okur temsilcisi Faruk Bildirici'yle de bir araya gelen geleceğin iletişimcileri, gazeteciliğin tarihsel gelişimi hakkında bilgi edindi.

"Seminer II" dersi kapsamında geleceğin iletişimcilerinin gerek ülke gerekse kurum ve kuruluşların yönetiminde önemli roller üstlenen isimlerin yanı sıra medyada gündem belirleyen haberler in yönetimindeki kişilerle bir araya gelerek haberin yayın sürecine ilişkin gelişmeleri yakından takip etmeleri ve kendilerini bu yönde geliştirmeleri hedefleniyor. Görüşme öncesinde ziyaretlerin yapılacağı kurum ve kişilerle ilgili araştırma süreci ve bu esnadaki diyalogların yönetimi de dersin başlıca amaçları arasında yer alıyor. - ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title