Gaziantep'te, Hollanda'nın Nijmegen Kentinin Adını Taşıyan Caddenin İsmi Değiştirildi
Haberler » Güncel » Gaziantep'te, Hollanda'nın Nijmegen Kentinin Adını Taşıyan Caddenin İsmi Değiştirildi - Haber

Gaziantep'te, Hollanda'nın Nijmegen Kentinin Adını Taşıyan Caddenin İsmi Değiştirildi

Gaziantep’te, Hollanda’nın Nijmegen kentinin adını taşıyan caddenin ismi bugün toplanan belediye meclisinin kararı ile değişti.

Gaziantep'te, Hollanda'nın Nijmegen Kentinin Adını Taşıyan Caddenin İsmi Değiştirildi

Gaziantep'te, 'nın Nijmegen kentinin adını taşıyan caddenin ismi bugün toplanan belediye meclisinin kararı ile değişti. İsmin değişmesi için ve MHP'li meclis üyelerinin yanı sıra CHP'li üyeler de evet oyu kullandı.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri mart ayı dönem toplantısının 2. birleşiminde 66 gündem maddesini oyladı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili başkanlığında Büyükşehir Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya uyguladığı tutumunun ardından, Gaziantep'in Osmangazi Mahallesi'ndeki Nijmegen cCddesi isminin Özgürlük Caddesi olarak değiştirilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.


Oturumu yöneten Toprak, kararın oy birliği alındığı belirterek, caddenin isminin Özgürlük olduğunu ifade etti.


Oylamada teklifin kabulü için oy kullanan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sucu, "Almış olduğumuz bu karar nedeniyle tüm arkadaşları kutluyorum. Kentimize Özgürlük Caddemizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Toplantıda 66 gündem maddesi oylanırken, 48 madde oy birliğiyle, 16 madde oy çokluğuyla kabul edildi. 2 maddenin ise raporları henüz hazır olmadığından komisyona süre verilmesine karar verildi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler