Gaziantep CHP'de Hayri Sucu Dönemi
Haberler » Politika » Gaziantep CHP'de Hayri Sucu Dönemi - Haberler

Gaziantep CHP'de Hayri Sucu Dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep’te İl Başkanlığı seçimlerinde Hayri Sucu, 324 oyla başkan seçildi.

Gaziantep CHP'de Hayri Sucu Dönemi

(CHP) 'te İl Başkanlığı seçimlerinde Hayri Sucu, 324 oyla başkan seçildi.


Gaziantep'te 14 yönetim kurulu üyesinin istifası sonrasında boşalan İl Başkanlığı için Nesrin Tuncel ve Hayri Sucu yarıştı. Duru Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen Olağanüstü İl Kongresi'ne 587 delege katıldı. 551 delegenin oy kullandığı seçimlerde sandıklardan 3 geçersiz oy çıkarken, Hayri Sucu 324, önceki Başkan Nesrin Tuncel ise 224 oy aldı. Seçimin ardından iki aday el ele tutuşarak birliktelik mesajı verdi. Her iki aday da kazanının CHP olduğunu ifade etti.


CHP Gaziantep İl Başkanı seçilen Hayri Sucu yaptığı konuşmada, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin kazananı veya kaybedeni yok. Bu saatten sonra hepimiz el ele, kol kola partiyi büyütmezsek ben kazanmışım, Nesrin Hanım kazanmış hiçbir faydası yok. Herkes çevresine, yakınlarına, ilçe başkanlarım, partiyi büyütmek adına birlik ve beraberlik adına çalışsın. Oy veren ve vermeyen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.


Sucu'nun listesinde "Nazlı Acar, Pembe Boyraz, Mehmet Bozgeyik, Çağla Bozkaya, Mustafa Çağlar, Miray Çankaya Bulut, Mehmet Yılmaz Çelik, Kemal Çevik, Hasan Deveci, Erol Göbelek, Reşat Gökalp, Seda Güler, Fevzi İnci, Ayşe Ufuk Kepkep, Ali Kılıç, Rıza Özdemir, Ali Sayın, Hacı Mehmet Taşdelen, Hatice Tanak, Hüseyin Torun, Süleyman Türkmen, Metin Yıldırım, Ural Yıldırım, Özgür Alagöz" yer aldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler