Gazeteciler Akdamar Adasını Gezdi - Haberler
Haberi Paylaş

Gazeteciler Akdamar Adasını Gezdi

Gazeteciler Akdamar Adasını Gezdi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Van Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için kente gelen gazeteci ve misafirler için ada turu düzenlendi.

Van Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için kente gelen gazeteci, yazar ve misafirler için ada turu düzenlendi.

Van Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için kente gelen gazeteci, yazar ve misafirler için ada turu düzenlendi. Barış Bloku Sözcüsü Gencay Gürsoy, Özgür Gündem Gazetesi Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol, Özgür Gündem Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Ahmet Birsin, Gazeteci-Yazar Celal Başlangıç, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Abakay, DİSK Basın-İş Sendikası Başkanı Faruk Eren, Özgür Gazeteciler Cemiyeti Derneği Eş Başkanı Nevin Erdemir, Musa Anter'in oğlu Dicle Anter, ödül alan gazeteciler ile aileleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Deniz otobüsleri ile Akdamar Adası'na seyahat eden grup, daha sonra adayı gezerek kilise hakkında bilgi aldı. Bir saat süren gezinin ardından grup tekrar kente döndü. Gruba ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğine teşekkür eden Özgür Gazeteciler Cemiyeti Derneği Eş Başkanı Nevin Erdemir, Van'dan büyük bir moral ve enerji ile döndüklerini söyledi.

Barış Bloku Sözcüsü Gencay Gürsoy ise, uzun yıllar önce Van'a geldiğini, ancak yıllar sonra çok farklı bir kentle karşılaştığını söyledi. Halkla iki gün boyunca görüşmeler yaptığını hatırlatan Gürsoy, yerel yönetimlerin ortaya koyduğu çalışmaların halk tarafından oldukça değerli olduğunu söyledi.

Gazeteci-Yazar Celal Başlangıç da, Van'ın tarihi ve turistik bir kent olduğunu belirterek, kentte önemli hizmetlerin yapıldığını, halkın da bunu takdirle karşıladığını söyledi. - VAN

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Celal Başlangıç, Gencay Gürsoy, Musa Anter, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title