Haberi Paylaş

The Day Before, Steam'den kaldırılmadan önce ertelendi

Gamegar Haberleri

The Day Before, Steam'den kaldırılmadan önce ertelendi

Fntastic'in geliştiriciliğini yaptığı The Day Before'un sekiz aylık ertelenmesinin bir ticari marka anlaşmazlığı olarak açıklarken ertelenme kararı, Steam mağazasından kaldırılmadan önce alındığı öğrenildi.

Açık dünya hayatta kalma zombi oyunu The Day Before'un ilk olarak 2022 yılında lansman yapacağı bildirildi ve daha sonra Unreal Engine 5 ile geliştirilmeye devam edeceği açıklanmasının ardından Mart 2023'e ertelendi. Lansmana bir ay kala ise ticari marka anlaşmazlığı nedeniyle oyun Steam'den kaldırıldı ve 10 Kasım 2023'e ertelendi.

THE DAY BEFORE İÇİN ERTELEME KARARI DAHA ÖNCE ALINDI

IGN ile yapılan bir röportajda Fntastic'in kurucuları Eduard ve Aisen Gotovtsev, ertelenmenin aslında ticari marka anlaşmazlığının ortaya çıkmadan önce planlandığını söyledi.

"Oyunun sürümünü daha önce ertelemeyi planladık ve 10 dakikalık bir oyun videosunda yayıncı Mytona ile duyurmayı planlıyoruz" ifadelerine yer verdi. "Sonra hepiniz ne olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden güvenli tarafta olmak, daha fazla erteleme olmamasını sağlamak için, yayıncıyla birlikte 10 Kasım'ı seçtik. Bu, ticari marka anlaşmazlığı göz önüne alındığında güvenli bir tarihtir." dedi.

DOLANDIRICILIK İDDİALARINA CEVAP VERDİ

The Day Before dair bu zamana kadar kapsamlı bir oynanış fragmanı dahil yayınlanmaması ve sürekli ertelenmesi sonucunda oyuncular bunun bir dolandırıcı olabileceklerini düşünmesine karşın açıklamada bulunan Gotovtsev, "bu tür suçlamaları duymak tatsız" dedi.

Açıklamanın devamında "İnsanlardan bir kuruş almadık: kitle fonlaması yok, ön sipariş yok, bağış yok" dedi. The Day Before, mobil oyun yayıncılarından biri olan Mytona tarafından tamamen finanse ediliyor ve sözleşmemize göre her kilometre taşında oyunun yapısını kontrol ediyor." dedi.

Steam Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title