Haberi Paylaş
  İlk EMEA biletini Papara SuperMassive Blaze kaptı!

  İlk EMEA biletini Papara SuperMassive Blaze kaptı!

  Gamegar Haberleri

  Fire Flux Esports'u 3-1'lik skorla mağlup eden Papara SuperMassive Blaze şampiyon olarak Türkiye'den ilk EMEA biletini kapan takım oldu!

  VCT 2022: 1. Aşama Türkiye 1. Kapalı Elemeleri'nin Büyük Finali'nde Papara SuperMassive Blaze ve Fire Flux Esports karşı karşıya geldi. Bo5 olarak oynanan bu karşılaşmanın galibi 3-1'lik skorla Papara SuperMassive Blaze oldu. Böylece …, Türkiye'den EMEA Challengers biletini alan ilk takım olurken, Fire Flux Esports ise Türkiye 2. Kapalı Elemeleri'ne doğrudan katılacak. Papara SuperMassive Blaze, açık elemelerden başladığı turnuvanın finaline kadar namağlup bir şekilde gelirken, Fire Flux Esports ise Üst Grup Finali'nde Papara SuperMassive Blaze'e mağlup olmuş ve Alt Grup'tan finale yükselmeyi başarmıştı.

  İlk EMEA biletini Papara SuperMassive Blaze kaptı!

  İlk harita olan Breeze haritasına Papara SuperMassive Blaze ekibi savunma tarafında başlamayı tercih etti. Haritayı seçen taraf olan Fire Flux Esports ekibi haritaya büyük bir üstünlükle başladı. 6-2'lik seri yakalayan Fire Flux Esports, bu üstünlüğünü ilk yarının sonlarına doğru kaybetmeye başladı. Haritanın ilk yarısı 7-5 Fire Flux Esports üstünlüğü ile kapandı. Haritanın ikinci yarısında ise saldırı tarafına geçen Papara SuperMassive Blaze, 6-2'lik seri yakalayaarak üstünlüğü ele geçirdi. Haritanın sonlarına doğru Fire Flux Esports beraberliği sağlasa da Papara SuperMassive Blaze'in sonraki iki turu üst üste kazanmasıyla harita 13-11 sonlandı. Seride durum 1-0'a geldi.

  Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

  İkinci harita olan Ascent haritasında da ilk haritaya benzer bir senaryo yaşandı. Fire Flux Esports, savunma tarafında başladığı haritanın ilk yarısında rakibine karşı büyük üstünlük kurdu. Haritanın ilk yarısı 8-4 Fire Flux Esports lehine sonuçlandı. Fakat haritanın ikinci yarısında Papara SuperMassive Blaze öyle bir oyun sergiledi ki, Fire Flux Esports ikinci yarıda sadece bir tur kazanabildi. 9-1'lik bir serinin ardından haritayı 13-9 kazananan Papara SuperMassive Blaze, seride durumu 2-0'a getirdi. Ascent haritasının 21. turunda Izzy'nin attığı bela ise büyük bir heyecan yarattı.

  İlk iki haritanın aksine üçüncü harita olan Bind haritasına Papara SuperMassive Blaze daha iyi başlayan taraf oldu. Saldırı tarafında başlayan Fire Flux Esports, rakibinin bu baskın oyununa ilk yarının sonlarına doğru karşılık vermeyi başarabildi ve ilk yarı 6-6 beraberlikle tamamlandı. Haritanın ikinci yarısının başından sonuna kadar tamamen üstün taraf Fire Flux Esports, haritayı 13-8 kazandı ve seride durumu 2-1'e getirdi.

  Serinin son haritası olan Icebox haritasına Fire Flux Esports savunma tarafında başladı. Papara SuperMassive Blaze, önceki haritaların tam aksine baştan aşağı üstün bir oyun sergileyerek haritayı 13-4 gibi bir skorla farklı kazandı. Serinin galibi 3-1'lik skorla Papara SuperMassive Blaze olurken, Fire Flux Esports ise EMEA Challengers için Türkiye 2. Kapalı Elemeleri'nde tekrar mücadele edecek.

  İlk EMEA biletini Papara SuperMassive Blaze kaptı!

  275 ortalama çatışma skoru ve 1.63 KDA ile serinin en değerli oyuncusu: Baran "Izzy" Yılmaz

  Kaynak: EsporGazetesi.com / Gamegar

  Fire Flux Esports SuperMassive Türkiye Harita Gamegar Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title