PlayStation'ın en kötü oyunu Gran Turismo 7 seçildi - Haberler
Haberi Paylaş

PlayStation'ın en kötü oyunu Gran Turismo 7 seçildi

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:
PlayStation'ın en kötü oyunu Gran Turismo 7 seçildi

Geçtiğimiz haftalarda PlayStation 4 ve PlayStation 5'te piyasaya sürülen yarış oyunu Gran Turismo 7, Sony'nin en çok disslike alan oyunu oldu. Metacritic'te 1.8 kullanıcı puanı alan Gran Turismo 7, kötü bir başlangıç yaptı.

Gran Turismo 7'nin sunucuları kısa süre önce 24 saatten fazla bir süre boyunca çevrimdışı kaldı ve 1.07 güncellemesinde bulunan bir sorun nedeniyle oyuncuları yakın zamanda başlatılan oyunun tadını çıkaramadı. Bu nedenle Metacritic'te oyunun kullanıcı puanları 1.8/10 skor aldı.

METACRITIC'TEN 1.8 PUAN ALDI

Gran Turismo 7'nin metacritic'teki metascoru 87 iken kullanıcı skoru ise 6426 oylama ile 1.8/10 ortalamaya sahip. Bu durum da Metacritic'e göre Gran Turismo 7'yi en kötü Sony oyunu olduğunu gösterir.

Serinin 25. yarış simülatörü, inanılmaz derecede gerçekçi aydınlatma efektleri ve yansımaları üretmek için sınırlı ışın izleme teknolojisi içerir ve oyuncuların yarış şeklini değiştiren hava, sıcaklık, nem ve yol yüzeyinden etkilenen dinamik bir hava sistemine sahiptir. Aslında tüm bu etkenler göz önüne alındığında Gran Turismo 7'nin metacritic puanı yüksek olması gerekiyordu.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Gran Turismo 7, PlayStation'ın en kötü oyunu seçildi

SUNUCULAR 24 SAATTEN FAZLA KAPALI KALDI

GT Sports serisinin önceki bölümü gibi, Gran Turismo 7'de hem hikaye hem de çevrimiçi yarışlara girebilmek için internet bağlantısı gerekmektedir. Bunun sebebi ise hilecileri oyundan uzak tutmak için kullanılır, ancak birçok oyuncu hayal kırıklığına uğradı.Oyunun 24 saatten fazla bir süredir sunucu bakımında kalması nedeniyle oyuncular oyuna giriş yapamadı.

Gran Turismo 7, şimdiye kadar yapılmış en büyük konsol yarış oyunlarından biri olarak övüldü, bu nedenle geliştiricileri tarafından kötü bir şekilde ele alınan mikro işlemler ve bağlantı sorunları nedeniyle oyuncu tabanındaki ani bir olumsuz değişim şok edici oldu.

Gran Turismo 7, PlayStation'ın en kötü oyunu seçildi

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

Gran Turismo 7 PlayStation 5 PlayStation 4 Playstation Sony Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title