Çin hükümeti yayın yasağı getiriyor! Çocukların akşam 10'dan sonra canlı yayın izlemesi yasak - Haberler
Haberi Paylaş

Çin hükümeti yayın yasağı getiriyor! Çocukların akşam 10'dan sonra canlı yayın izlemesi yasak

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:
Çin hükümeti yayın yasağı getiriyor! Çocukların akşam 10'dan sonra canlı yayın izlemesi yasak

Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti, çocukların canlı yayın izlemelerini ve yayıncılara bağış atmasını engelleyecek bir dizi değişiklik yaptığını açıkladı. Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi'nin yaptığı açıklamayla, reşit olmayan kullanıcıların akşam 10'dan sonra canlı yayınları izlemesi yasaklandı.

Çin hükümetinin aldığı video oyun yasağı kararları sonrası şimdi de canlı yayınlarda kural değişikliğine gidiyor. Reşit olmayan bireylerin saat 22.00'den sonra yayın izlemeleri ve yayıncıya bağış yapmaları yasaklandı.

Canlı yayınların saatlerinde değişikliğe giderek, reşit olmayan bireylerin saat 22.00'den sonra canlı yayınlanacak içerikleri izlemesi yasaklandı. Bu kural Twitch veya Youtube'da geçerli olmayacak, yalnızca Çin'in kendisine özel olan canlı yayın sitelerinde geçerli olacaktır.

Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi'nin yaptığı açıklamada, canlı yayın platformlarında 16 yaşını doldurmamış bireylerin canlı yayıncılara bahşiş vermesini veya veli izni olmadan canlı yayın açmalarını önlemek amacıyla yeni yasakların geldiği bildirildi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Reşit olmayan kullanıcılar, akşam 10'dan sonra canlı yayın içeriklerini izlemeye devam ediyorlarsa, ebeveynleri tarafından zorla kapatılması gerekecek. Çin'in en önde gelen canlı yayın platformları arasında ByteDance, TikTok'un Çin versiyonu Douyin, Kuaishou, Bilibili gibi birçok site için yeni kurallar geçerli oldu.

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

Canlı Yayın Youtube Twitch Çin Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title