Haberler

Avrupa Oyun Geliştirici Federasyonu, Microsoft'un Activision satın alımına destek verdi

Güncelleme:

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği'nin (TOGED) de içerisinde bulunduğu Avrupa Oyun Geliştirici Federasyonu'nun paylaştığı yeni raporda Microsoft'un yaklaşık 70 milyar dolarlık Activision Blizzard'ı satın almasını desteklediğini bildirdi.

Microsoft'un Call of Duty geliştiricisi Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın alacağı bildirilmesinin ardından şirket, bu satın alımın haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle birçok kez dava açıldı.

AVRUPA OYUN GELİŞTİRİCİ FEDERASYONU, MICROSOFT'A DESTEK VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Oyun Geliştirici Federasyonu (EGDF) resmi bir açıklama yayınladı. Potansiyel satın alma konusuna değinen EGDF, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasını destekliyor, çünkü oyun pazarlarındaki rekabet üzerindeki potansiyel olumlu etkileri, genel olarak sınırlı konsol ve abonelik pazarına özgü rekabet endişelerinden daha ağır basıyor" denildi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasının oyun pazarına olumlu yönden etki edeceğini söyleyen EGDF, şu maddelere yer verdi:

  • Microsoft'un Acitivision Blizzard'ı satın alması, Apple ve Google'a baskın mobil oyun pazarı uygulama mağazaları olarak meydan okumasını sağlıyor.
  • Satın alma, Microsoft'a gelişmekte olan bulut oyun / oyun aboneliği hizmeti pazarlarında Apple'a meydan okuma imkanı sunuyor.
  • Satın alma, Microsoft'un Tencent'e dünyanın önde gelen küresel oyun geliştiricisi ve yayıncısı olarak meydan okumasını sağlıyor.

"PLAYSTATION PAZAR LİDERİ"

Ayrıca, konsol oyun pazarlarında Sony'nin PlayStation platformuyla açık ara Pazar lideri olduğunu ve Microsoft'un hala zorlu bir konumda olduğunu bildiren EGDF, oyun pazarlarında adil ve sürdürülebilir rekabeti desteklemekte olduğunu bildirdi.

Avrupa Oyun Geliştirici Federasyonu, Microsoft'un Activision satın alımına destek verdi

EGDF NEDİR?

Avrupa Oyun Geliştirici Federasyonu (EGDF), 21 Avrupa ülkesinde bulunan oyun geliştirici stüdyolarını temsil eden Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda, Birleşik Krallık, Sırbistan, Polonya gibi 22 ulusal ticaret birliğini birleştiriyor.

EGDF, üyeleri aracılığıyla, çoğu KOBİ olan ve 40.000'den fazla kişiyi istihdam eden 2.500'den fazla oyun geliştirici stüdyosunu temsil ediyor.

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Activision Blizzard Microsoft Blizzard Türkiye Gamegar Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title