Galip Dede Megafonla 'Andımız'ı Okudu

Galip Dede Megafonla 'Andımız'ı Okudu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde farklı konularda eylemlere imza atan ve 'Galip Dede' olarak tanınan 81 yaşındaki Galip Baran megafonla 'Andımız'ı okuyup "Önemli olan sadece okumak, ezberlemek değil, onu özümsemektir" dedi.

Galip Dede Megafonla 'Andımız'ı Okudu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde farklı konularda eylemlere imza atan ve 'Galip Dede' olarak tanınan 81 yaşındaki Galip Baran megafonla 'Andımız'ı okuyup "Önemli olan sadece okumak, ezberlemek değil, onu özümsemektir" dedi. Galip Baran, andı okuduktan sonra elindeki dövizlerle yaya ve araç sürücülerini trafik kurallara uymaları konusunda uyardı.

Trafik kurallarına uyulması, yerlere sigara izmariti ve çöp atılmaması gibi konularda yaptığı eylemleriyle bilinen Galip Baran, otogar kavşağı ve İskele Meydanı'nda okullardan kaldırılan 'Andımız'ı' megafonla okudu. Bodrum'un Turgutreis Beldesi'nde yaşayan Baran'a andı okurken o sırada orada bulunanlar da eşlik etti. Baran ayrıca elinde "Yeşili bekle lütfen", "Sağdan lütfen" yazılı dövizlerle yaya ve araç sürücülerine uyarıda bulundu. Baran, trafik kurallarına uyulmasına dikkat çekerken, yabancı turistlere İngilizce olarak seslendi.

Galip Baran, "Önemli olan sadece okumak, ezberlemek değil, onu özümsemektir. İçinde 'Yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir' diyor. Eğer 76 milyonu, 780 bin kilometrekareyi kendimden çok seversem suç mu? Polise, savcıya ihtiyaç olur mu?" dedi.