- G7 Ülkelerinden Amazon Yangınları İçin 20 Milyon Dolar Bağış

- G7 Ülkelerinden Amazon Yangınları İçin 20 Milyon Dolar Bağış

- G7 ülkelerinden Amazon yangınları için 20 milyon dolar bağışPARİS - Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 7 ülkenin liderleri, Amazon yangınları için 20 milyon dolar bağış yapma kararı aldı.

26.08.2019 17:35 | Son Güncelleme: 26.08.2019 17:39

- G7 ülkelerinden Amazon yangınları için 20 milyon dolar bağış

PARİS - Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 7 ülkenin liderleri, Amazon yangınları için 20 milyon dolar bağış yapma kararı aldı.

Fransa'nın Biarritz kentinde düzenlenen G7 Zirvesi'nde liderler, dünya oksijeninin yüzde 20'sini üreten Amazon yağmur ormanlarındaki yangınlar için bağış yapma kararı aldı. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, G7 ülkelerinin Amazon yangınlarıyla mücadele eden ülkeler için 20 milyon dolarlık yardım paketi oluşturacaklarını açıkladı. Amazon ormanlarının gezegenin akciğerleri olduğunu söyleyen Macron, liderlerin Afrika'da da benzer destek olasılığı üzerinde çalıştığını söyledi.

Macron'un ABD Başkanı Trump'ın iklim konferansına katılmamasına rağmen ABD'nin yardım girişimini desteklediğini ifade etmesi ise dikkat çekti.

Amazonlarda bu yıl toplam 41 bin yangın kaydedildi. Uzmanlar, yangınların çoğunun tarlaları temizleyen çiftçiler tarafından başlatıldığını öne sürdü.

Öte yandan, Oscar ödüllü ünlü aktör Leonardo DiCaprio'nun kurduğu çevre örgütü olan Earth Alliance, Amazon ormanlarındaki yangınlar için 5 milyon dolarlık bağış yapacağı belirtildi.

Fransa'da 3 gündür devam eden zirve ABD Başkanı Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un akşam saatlerinde düzenleyecekleri ortak basın toplantısıyla sona erecek.

- G7 Ülkelerinden Amazon Yangınları İçin 20 Milyon Dolar Bağış

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: - G7 Ülkelerinden Amazon Yangınları İçin 20 Milyon Dolar Bağış - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.4.2020 17:14:42. #1.15#
title