Fransa'nın Mulhouse Kentindeki Yangın
Haberler » Güncel » Fransa'nın Mulhouse Kentindeki Yangın - Haber

Fransa'nın Mulhouse Kentindeki Yangın

Fransa'nın Mulhouse kentindeki yangında ağır yaralanan ve önceki gün yaşamını yitiren anne Nihal Ertuç'un cenazesi Türkiye'ye gönderildi.

Fransa'nın Mulhouse Kentindeki Yangın

'nın Mulhouse kentindeki yangında ağır yaralanan ve önceki gün yaşamını yitiren anne Nihal Ertuç'un cenazesi 'ye gönderildi.


Mulhouse'da 1 Ekim Pazar gecesi çıkan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği yangında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren Ertuç için Mulhouse Türk Kültür Merkezi'nde cenaze töreni düzenlendi.


Yangında 9 yaşındaki kızları Sanem'i kaybeden Ertuç ailesinin 8 yaşındaki oğulları Eyüp'ün de tedavisi ağır yaralı olarak kaldırıldığı Nancy Hastanesi'nde sürüyor.


Cenazeye Milletvekili Usta ve Yaşar da katıldı


Gözyaşları arasında kılınan cenaze namazının ardından İstanbul'da toprağa verilmek üzere, Frankfurt üzerinden Türkiye'ye gönderilen Ertuç'un cenazesine Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Sonbahar Dönemi Genel Kurulu için Fransa'da bulunan AK Parti Konya Milletvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili da katıldı.


Cenaze namazı sonrası Mulhouse Türk Kültür Merkezi'nde Türklerle bir araya gelen milletvekilleri, başsağlığı dileklerinde bulundu.


Türkiye'nin Strazburg Başkonsolosu Özgür Çınar ve Strazburg Din Hizmetleri Ataşesi Fevzi Hamurcu'nun da katıldığı törende, yangın sonrası açılan soruşturma ve güvenlikle ilgili bilgi verildi.


Milletvekili Usta ve Yaşar, daha sonra yangının meydana geldiği binayı ziyaret ederek bilgi aldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler