SERAP YAŞAR HABERLERİ

Serap Yaşar haber, Serap Yaşar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Serap Yaşar

Serap Yaşar

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi 25.3.1965

Serap Yaşar Kimdir ?

25 Mart 1965'te Malatya Darende'de doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Pervin'dir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Türkiye'de insan hakları ve mülteciler konusunda hukuk danışmanı ve sivil toplum örgütlerinde avukat olarak çalıştı. AK PARTİ Kurucular Kurulunda yer aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Serap Yaşar - 19.10.2021
Son dakika haber! AK Parti'li Yaşar, göç yolunda kaybolan çocuklara dikkati çekti
Gelen son dakika haberine göre AK Parti İstanbul Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Serap Yaşar, göç yolunda kaybolan çocuklara dikkati çekerek, "Çocukların şiddete, istismara, sömürüye ve insan ticaretine maruz kalmasının önlenmesi, göç, insan ve çocuk hakları politikalarının...
Serap Yaşar - 24.09.2021
GÜNDEM / 24 Eylül 2021
(Ljubljana/19.00) 5- Hentbol Erkekler Süper Lig'in 2. haftası tek maçla başlayacak. (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- YÖKDİL sınavı elektronik ortamda da yapılacak ÖSYM Başkanı Halis Aygün: "YÖKDİL sınavını basılı ortamda gerçekleştirmeye devam ederken aynı zamanda elektronik ortamda da uygulamayı planlıyoruz" "Önümüzdeki yıl e-YÖKDİL'i elektronik sınav merkezlerimizde uygulamaya başlayacağız" (Selma Kasap-Eren Bozkurt/Adana) 2- En çok ihracat yapanlar listesine ilk kez giren şirketlerde "hazır giyim" ve "çelik" ağırlığı Geçen yıl listeye ilk kez giren şirketlerin faaliyet gösterdiği sektörler arasında başı 12 işletmeyle hazır giyim ve konfeksiyon çekerken, bu sektörü 11 firmayla çelik, 10 firmayla kimyevi maddeler ve mamulleri takip etti 169 şirketten 66'sı İstanbul'dan listeye girerken, İzmir'den 19, Gaziantep'ten 15, Ankara'dan 14 işletme listede ilk kez yer aldı (Uğur Aslanhan/İstanbul) 3- AKPM Türk Heyeti Üyesi Serap Yaşar'dan Avrupa'da kaybolan mülteci çocuklar için dünyaya çağrı: "Göç akını arttıkça göçmen çocuklar meselesinin de daha fazla öne çıkıp, daha fazla dikkate değer, çözüm üretilecek boyut kazanması gerekiyor.
Serap Yaşar - 06.07.2021
Hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görüşülüyor
Önerilerimizden bir tanesi, hayvan bakım evi, hayvan hastanesi ve doğal yaşam alanlarını kurmak üzere tahsis edilecek Hazine ve orman alanlarının bedelsiz olması, hem belediyelerimizin elini güçlendirecek hem de bu konuda teşvik edici olacak. Büyükşehirlerde, merkez ilçelerin iyi tanımlanması gerekiyor. Bu teklifte tanımlanmamış. Teklif bu şekilde geçerse bu sefer her şey büyükşehirde döneceği ve yeni bir kaosun uygulamada çıkacağı endişesiyle, özellikle burada büyükşehir ilçe belediyelerinin açıkça belirtilmesini, uygulamada karşılaşılacak tereddütlerin giderilmesini önemli buluyoruz." "Teklif, kanunu güncel durumlara uyarlayacak değişiklikler öngörüyor" Teklifin imza sahiplerinden AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Hayvanları Koruma Kanunu'nun, AK Parti'nin ilk icraatlarından birisi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde geçen 17 yıllık süre içinde ortaya çıkan yeni durumlar karşısında bu kanunu güncel durumlara uyarlayacak değişiklikleri öngören yasa teklifini görüşüyoruz.
Serap Yaşar - 01.07.2021
Hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Basın toplantısına, kanun teklifinde imzası bulunan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız da katıldı.
Serap Yaşar - 15.04.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya "Kanal İstanbul Projesi", AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar "Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 8 yaşındaki Hamza Adıyaman'ın durumu" ve AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan "Serhat şehir gazi Kars'ın misyonu ve vizyonu" başlıklı gündem dışı konuşma yaptı.
Serap Yaşar - 25.03.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının yıl dönümüne", AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "Selçuklu devlet armasındaki çift başlıklı kartalın kadın-erkek eşitliği temalı simgesel anlamına" ve MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, "21 Mart Nevruz Bayramı"na ilişkin görüşlerini dile getirdi.
Serap Yaşar - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, yapılan bir anketin sonuçlarına göre 2019 itibarıyla 100 binden fazla göçmen çocuğun, Avrupa ülkelerine geldikten sonra kaybolduğunu belirtti.
Serap Yaşar - 23.11.2020
Şentop, "Göçmen Çocukların Korunması ve Kayıp Çocukların Kurtarılması Konferansı'na" katılacak
Moderatörlüğünü AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın üstleneceği programa, AKPM Başkanı ve Belçika Parlamentosu Senatörü Rik Daems ile Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı ve AKPM Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu Eski Raportörü Sahiba Gafarova konuk konuşmacı olarak katılacak.
Serap Yaşar - 07.09.2020
AKPM üyesi, AK Partili Yaşar, sığınmacıların korunması için AB'ye çağrıda bulundu Açıklaması
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi (AKPM), AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "Uluslararası hukuk ve AB düzenlemeleri açıktır.
Serap Yaşar - 21.07.2020
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Avrupa'da kayıp mülteci ve göçmen çocuklar raporunu görüştü
Daha sonra, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Heyeti Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Avrupa'da kayıp mülteci ve göçmen çocuklar raporunun sunumunu yaptı.
Serap Yaşar - 13.07.2020
Çelik: Ayasofya'nın bütün özellikleri korunacaktır
Sosyal medyadaki kaçırılmış çocukların yabancı bir alışveriş sitesi üzerinden pazarlandığı iddialarına da değinen Çelik, "İşin bize yansıyan bir boyutu söz konusuysa güvenlik birimlerimiz, adliyemiz inceleyecektir. Bu gündemi ilgililere bildirdik. Öte yandan, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın Avrupa'da kayıp ve mülteci göçmen çocukların durumunu araştıran raporundaki bulguları hatırlatmakta fayda var.
Serap Yaşar - 13.07.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
Çelik, Avrupa'da kayıp çocuklar meselesinin çok büyük bir yara haline geldiğine dikkati çekerek AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde "Avrupa'da kayıp ve mülteci göçmen çocukların durumu"nu araştıran bir raporunun olduğunu kaydetti.
Serap Yaşar - 09.06.2020
AK Partili Yaşar'dan Yunanistan'a "Göçmen çocukları gözaltına almayın" çağrısı
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Yunanistan'ın, "koruyucu gözaltı" uygulaması adı altında, refakatsiz göçmen çocuklarını polis karakollarında ve geri gönderme merkezlerinde gözaltına aldığını belirterek, "Bu çocuklar sağlıksız, istismar riskine açık, kendileriyle ilgisi...
Serap Yaşar - 07.02.2020
AK Parti'li Yaşar'dan 'kayıp mülteci çocuklar' raporu
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın, 'Avrupa'da Kayıp Mülteci ve Göçmen Çocuklar' konulu raporu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Serap Yaşar - 07.02.2020
AK Parti'li Yaşar'dan 'kayıp mülteci çocuklar' raporu
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın, 'Avrupa'da Kayıp Mülteci ve Göçmen Çocuklar' konulu raporu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Serap Yaşar - 05.02.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde kabul edilen Avrupa'da kayıp göçmen ve mülteci çocuklar başlıklı rapor" hakkında yaptığı konuşmada, Avrupa Polis Örgütü'nün 2016'da yayınladığı bir raporla, 10 binin üzerinde mülteci çocuğun, Avrupa Birliği ülkelerine geldikten sonra kaybolduğunu belirttiğini aktardı.
Serap Yaşar - 14.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar da 5 milyona ulaşan toplam sığınmacı sayısıyla pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla sığınmacıyı Türkiye'de barındırdıklarını belirtti.
Serap Yaşar - 20.11.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "Sıfır Atık Mavi Projesi ile bireysel ve kurumsal bazda ve yerel yönetimler nezdinde farkındalığı artıracak kapsamlı bir değişim ve dönüşüm başladı.
Serap Yaşar - 12.06.2019
TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu
AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın, "Evcil bir hayvan, pet shop'ta iki aydan fazla satılmadan kaldığında ne yapıyorsunuz?" sorusu üzerine Kınsun, bu tür durumlarda ücretsiz sahiplendirme yaptıklarını belirtti.
Serap Yaşar - 20.05.2019
Yetim Çocuklar "Yeryüzü Sofrası"Nda Buluştu
İftara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Serap Yaşar ve Tülay Kaynarca, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin ile çok sayıda hayırsever ve davetli katıldı.
Serap Yaşar - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonlarına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
Komisyonun diğer üyeleri de, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz oldu.
Serap Yaşar - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonu Kurulmasına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz komisyona üye olarak seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Serap Yaşar Haberleri | Serap Yaşar Kimdir - Haberler - Serap Yaşar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Serap Yaşar kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | 'Beyoğlu Çocuk Hakları Paneli' düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 04:12:53. #1.16#

title